FOTO: IIHF Galleries

Popri majstrovstvách sveta v hokeji v zámorí vrcholia tamojšie súťaže. Či už NHL ale aj juniorské súťaže. Pre Slovenských fanúšikov je obzvlášť atraktívne finále USHL, v ktorom účinkuje aj štvorica Slovákov.

Vo finále sa stretli tímy Youngstown Phantoms, s Martinom Mišiakom a Pavlom Funtekom, a Fargo Force, s gólmanom Matejom Marinovom a obrancom Mariánom Moškom. V playoff má nepochybne najlepšiu formu Martin Mišiak. Mladík, ktorý bude dostupný aj na tohtoročnom drafte, má v ôsmich zápasoch playoff 10 kanadských bodov za 2 góly a 8 asistencii. Je tiež najproduktívnejším hráčom svojho tímu a hlavným kandidátom na zisk ceny pre najužitočnejšieho hráča playoff v prípade víťazstva Phantoms.

Youngstown je k víťazstvu naozaj blízko. V sérii hranej na tri víťazné zápasy vedú 2:0 na zápasy. Okrem Mišiaka sa v playoff USHL darí aj brankárovi Matejovi Marinovovi. Ten za Fargo chytá veľmi dobre a má úspešnosť 91,3% v playoff. Obrancovia Matej Moško a Pavol Funtek v playoff taktiež nastupujú, no ani jeden si ešte nepripísal v playoff kanadský bod.

Či vyhrá jedna strana, alebo druhá, pribudnú dvaja Slováci ako víťazi Clark Cupu. Zaradia sa tak k Šimonovi Latkóczymu, Petrovi Smrekovi a Petrovi Sejnovi, ktorí sú dodnes jedinými Slovákmi, čo v playoff USHL dosiahli až na vrchol.