FOTO: IIHF Galleries

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila nad Poľskom 4:0. O všetkom naši chlapci rozhodli už v prvej tretine, po ktorej sme vyhrávali 2:0. Najskôr sa presadili Cingel s kapitánom Tatarom. V záverečnom dejstve našu výhru spečatili premiérovým gólom Cehlárik a opäť aj strelec prvého gólu Lukáš Cingel.

Hneď po zápase prišiel pred mikrofón TV JOJ Peter Cehlárik: „Vstup bol výborný z našej strany, druhá tretina ukázala že do toho musíme dať viac a nepodceňovať tie súboje, oni mali z toho nejaké protiútoky, šance, ale v tretej tretine sme sa znova vrátili a uzavreli sme to.“ Útočník elitnej formácie vysvetlil dôvody bezgólovej prostrednej časti a či dôvodom bol aj brankár Poľska Tomáš Fučík: „Neviem, pre neho to bolo určite ťažké hrať dva zápasy po sebe. Hral výborne. My sa musíme ďalej tlačiť do brány. Tie posledné dva góly boli z dorážky a presne tak musíme hrať ďalej.“

„Bol to ťažký zápas na hlavy, lebo sme vedeli že sme občas lepší ako oni. Prvú tretinu sme mali výbornú, v tej druhej neviem čo sa stalo, zase sme poľavili čo nechceme aby sa nám stávalo v ďalších zápasoch,“ povedal svoj pohľad na zápas aj brankár Samuel Hlavaj, ktorý dnes neinkasoval. Toho tešilo aj prvé čisté konto na tohtoročných majstrovstvách sveta: „Poteší to. Nebolo veľa tých striel, nemal som sa čoho chytiť a potom to už skúšali zo všetkého, takže som musel byť sto percente pripravený a sústredený na každú jednu strelu.“

„Tak myslím si, že sme zahrali to, čo sme mali. Nedali sme im nejaké šance. Ja som tam urobil nejaké vylúčenia, ale inak nemali žiaden vyšší tlak a brankár nás dnes podržal. Chalani Trto (Tomáš Tatar, pozn.) a jeho formácia podali výborný výkon. Dali tie góly, takže sme radi za to víťazstvo,“ uzavrel hodnotenie zápasu Pavol Regenda.

Ďalší zápas odohráme po dvojdňovej prestávke v sobotu proti Francúzsku. Úvodné buly zápasu je naplánované podobne ako dnes o 20:20.