Foto: IIHF Galleries

V stredu sa odohralo večerné stretnutie medzi Slovenskom a Poľskom. Slováci po dobre zahranej úvodnej tretine viedli 2:0 a síce potom zvoľnili tempo, poslednými dvoma minútami Poľsko definitívne zdolali 4:0. Získali sme tak ďalšie tri body a v tabuľke skupiny B sme sa posunuli na 2. miesto.

Prvá tretina odštartovala vo svižnom tempe Slovákov, ktorí po šanciach Regendu a Cehlárika dokázali už v druhej minúte otvoriť skóre gólom Cingeľa. Slovenský kolotoč priberal na otáčkach a priniesol ovocie. Nádhernou prihrávkou Nemca na čepeľ kapitána Tatara sme zvýšili na 2:0. Ku koncu tretiny sa v dobrom svetle ukázala prvá formácia, ktorá si vybojovala pár šancí, Fučík však zaznamenal úspešné zákroky. Následne bol faulovaný slovenský hráč a Zygmunt putoval na trestnú lavicu. Ako výborne sme hrali v hre 5 na 5, presilovka nám príliš nevyšla a mohli sme inkasovať. Na záver tretiny Poľsko zaznamenalo viac hráčov na ľade a tretinu sme dohrali v presilovej hre.

Presilovou hrou sme druhú tretinu odštartovali, ale ani druhú presilovku v zápase sme nevyužili. Plynulosť hry na začiatku tretiny nebola dobrá, ale neskôr sa hra už upokojila. Náš tlak v druhej časti hry mierne poľavil, Poliaci mali pár šancí ale brankár Hlavaj nás podržal. Následne bol za držanie dresu potrestaný Regenda. V poľskej presilovke sa však Miloš Kelemen ukázal voju bojovnosť, keď vybojoval puk na modrej čiare, unikol poľským obrancom a chcel zakončiť medzi betóny Fučíka, ale bol faulovaný. Hra 4 na 4 priniesla zapracovanie Šimona Nemca, ktorý zlikvidoval poľskú nebezpečnú prihrávku spred našej bránky. Pavol Regenda bol vylúčený už po druhý krát v priebehu 5 minút, tentokrát za krosček. Skóre sa už však nezmenilo.

Posledné dve minúty zápasu upokojili

Na začiatku tretej tretiny bol vylúčený Slafkovský. Oslabenie sme zvládli a o pár sekúnd neskôr sa parádnym zákrokom blysol Hlavaj, keď zneškodnil šancu poľského útočníka. Prišlo vylúčenie Dziubińskiho a naša svižná presilovka, ale prihrávky boli až príliš vyšperkované a neskončili za brankárom súpera. Slováci si opäť vytvorili pár pekných šancí- bohužiaľ, pri jednom zložitom zákroku sa poľský brankár pravdepodobne zranil a musel opustiť ľadovú plochu. Vystriedal ho Zabolotny. Výkon Slovákov bol počas posledných dvoch tretín pomalý a hráči nevyzerali, že hrajú naplno. Naši sa však nenechali zahanbiť a v posledných dvoch minútach strelili dva góly. Najskôr sa konečne presadila prvá formácia ked Slafkovský krásne nahral a Cehlárik dotlačil puk do bránky. Po buly v strednom pásme zakončil Cingel a Slováci tak vyhrali nad Poľskom 4:0. Samuel Hlavaj vychytal nulu a podržal nás v mnohých ťažších momentoch.

Najlepší hráč na slovenskej strane bol zaslúžene kapitán Tomáš Tatar.

Najbližší zápas Slovenska sa odohrá až v sobotu večer o 20:20.