FOTO: IIHF Galleries

Slovenská hokejová reprezentácia pokračuje vo svojom nabitom programe v rámci Majstrovstiev sveta v Českej republike. Za sebou má už štyri vystúpenia, z nich tri víťazné. Naposledy sa naši hráči radovali na účet Poľska, proti ktorému si s prehľadom ustrážili výsledok 4:0. V sobotu ich čaká súper kvalitou podobný tomu predošlému. Hoci Francúzsko má viac skúseností na najvyššej úrovni a svetový šampionát dokonca v minulosti aj organizovalo, plný bodový zisk je smerom k štvrťfinálovým snahám zverencov trénera Craiga Ramsayho nevyhnutnou povinnosťou.

Ak sa na duel pozrieme očami minulosti, bilancia hovorí jednoznačne v náš prospech. Zvíťazili sme spolu v 8 konfrontáciách v rámci majstrovstiev sveta, kým Francúzi sa radovali len raz.

Slovensko

Hokejisti spod Tatier nevstúpili do šampionátu najvydarenejšie, no z úvodnej prehry proti Nemecku sa rýchlo otriasli a zaknihovali tri výhry v rade (z toho jednu po predĺžení proti USA). Oproti poslednému zápasu sa očakávajú drobné zmeny v zostave. Vypadnúť by z nej mal útočník štvrtej formácie Martin Faško-Rudáš. Nahradený by mal byť Markom Daňom. V tabuľke nám patrí tretie miesto, no oproti druhému Nemecku máme zápas k dobru. Naším najproduktívnejším hráčom je tridsaťtriročný Libor Hudáček so šiestimi bodmi (3+3). Sekunduje mu Martin Pospíšil (2+4) a z obrancov je najvyššie mladý Šimon Nemec (1+4).

Francúzsko

Náš súper číslo päť absolvoval rovnaký počet meraní síl ako my. Na konte má oproti Slovensku polovičný počet bodov. V zatiaľ poslednom dueli podľahol silnému tímu USA vysoko 0:5. Okrem toho zdolal Poľsko, potrápil Lotyšsko s ktorým padol v predĺžení a vo svojom tohtoročnom debute nestačil na Kazachstan. Keď sa pozrieme na produktivitu, najvyššie je skúsený veterán Stéphane Da Costa, ktorý je na klubovej úrovni stabilným členom zostavy ruského Jekaterinburgu. Na turnaji má zatiaľ bilanciu 2+2.

Šanca, že Francúzsko by dokázalo preniknúť do štvrťfinále existuje už skôr iba v teoretickej rovine. Čeliť budú okrem náš ešte Švédsku a napokon rivalovi z Nemecka.

Zápas je naplánovaný na 20:20. Dejiskom je tak, ako vo všetkých skupinových stretnutiach nášho tímu, Ostravar aréna.