FOTO: Facebook / HC 21 Prešov

Zo začiatku sezóny sme si pred pomyselný mikrofón zavolali útočníka Prešova – Róberta Džugana. Obzreli sme sa za prípravným obdobím a zisťovali, kam individuálne či tímovo plánuje v priebehu ročníka pokročiť.

Odchovanec Spišskej Novej Vsi mal napriek nižšiemu veku príležitosť vyskúšať si viacero hokejových destinácií. Posledné dva roky bol kmeňovým hráčom „Rysov“, no najmä v sezóne 2021/2022 sa neraz ocitol v nižšej SHL. Tam obliekal dres Spartaku Dubnica i Brezna. „Aj to bol určite dôvod môjho odchodu,“ priznáva, že aj toto hosťovanie ho primälo uvažovať o zmene prostredia. Prešov sa však Džuganovi hneď javil ako jasná voľba. „Koňare prejavili veľký záujem už pár dní po play-off. Navyše som tu poznal viacerých chalanov i trénerov,“ vysvetľuje.

Zdroj: Facebook / HC 21 Prešov

Počas predsezónneho obdobia vábilo dvadsaťdvaročného útočníka aj zahraničie. Usúdil však, že podobné rozhodnutie má ešte čas. „Mal som zopár ponúk, nebola by to však správna cesta smerom k mojej ďalšej kariére.“

Možno aj vďaka tomu, že ostal na Slovensku sa mu naskytla prílzitosť ešte raz si obliecť dres materského tímu. A to nie hocijaký. Miesto súčasného loga s Rysom sa na ňom výnímal ešte starý znak, s ktorým si „Novejša“ vybojovala extraligovú príslušnosť. Džugan si akciu „Starého“ proti „Novému“ tímu Spiššiakov veľmi pochvaľuje aj po dlhšej dobe po jej skončení. „Bola to parádna akcia. Veľmi som si to užil spoločne so všetkými ľuďmi i ex spoluhráčmi zo Spiškej Novej Vsi. Nepochybujem, že zážitok mali aj fanúšikovia, ktorých počas celého dňa sprevádzal špeciálny program,“ rozhovoril sa o podarenej akcií. Tá mala pre neho osobne aj jednu drobnú symboliku. Duel totiž rozhodol víťazným nájazdom. Ten istý hráč, ktorý v rovnakej lotérií poslal proti Žiline svoj tím do extraligy. „Zatiaľ je to najdôležitejší gól v mojej kariére. Takže je to určite veľmi pekná spomienka. Taktiež som rád, že som si ho mohol zopakovať už aj pred divákmi,“ naráža na zavreté štadióny počas spomínanej finálovej série.

O osobných cieľoch toho veľa povedať Róbert Džugane nechcel. „V tejto otázke mám jasno, ale odpoveď si nechám pre seba,“ (smiech)

O tímových ambíciách ale už prezradil viac. „Máme tu dobrý kolektív. Čo je dôležité, zapadli aj zahraniční hráči, sú to super chalani. Vyšla nám aj príprava. Jej záver síce nebol možno najideálnejší, ale o tom predsezónne obdobie je, aby sme si uvedomili aj naše nedostatky. Cieľ je jasný – play-off,“ burcuje do boja Džugan.

Pre rodáka z Levoče však príprava nebola až taká intenzívna. Limitovalo ju zranenie, čo pravdepodobne ovplyvnilo aj jeho pozíciu v kádri Ernesta Bokroša. „Momentálne som už mesiac a pol zranený, takže rola v tíme sa určite zmenila. Budem musieť prijať akúkoľvek úlohu a plniť ju na sto percent,“ hovorí s pokorou.

Prešov je jediným extraligovým zástupcom v JOJ Slovenskom pohári. Ako vníma účasť svojho klubu v súťaži Džugan? „Podľa môjho osobného názoru, sme sa tam prihlásili kvôli príprave. Aby mohli tréneri vyskúšať a vidieť viacerých hráčov,“ uzatvára rozhovor talentovaný forward.