FOTO: Facebook / HC 05 Banská Bystrica

Aj druhé kolo Tipos Extraligy prinieslo viacero zaujímavých momentov, ku ktorým sa oplatí vrátiť. Najväčší šláger kola v podobe derby Slovan – Košice sa preložil, no nuda nebola na žiadnom zo zvyšných piatich štadiónov.

Najviac vylúčení sme videli v zápase Liptovského Mikuláša so Zvolenom. Najmä domáci tím zohrieval trestnú lavicu pomerne často. V zápise sa spomína až 45 trestných minút. Najväčší podiel však na nich má Fín Juluis Vähähtalo, ktorý v úvode zápasu dostal za nedovolené bránenie 5+DKZ. Zvolen pretavil dvanásť početných výhod na víťazstvo 5:4 po predĺžení.

Najviac gólov – osem – padlo v Spišskej Novej Vsi. „Rysy naznačili ofenzívny potenciál už v minulom kole proti Banskej Bystrici a gólové hody ponúkli opäť. Tentokrát im to už stačilo aj na trojbodový zápis, keď zdolali Duklu Trenčín presvedčivo 6:2.

Zdroj: Facebook / Tipos Extraliga

Anthony Peters sa spolu s celým tímom Popradu rýchlo otriasol z nevydareného zápasu proti Slovanu. Kanadský gólman kryl 32 z 33 striel Nitry a dopomohol tak k vysokému víťazstvu svojho mužstva v pomere 5:1.

Už päť bodov v dvoch kolách dokázali nazbierať zadák Nových Zámkov Mike Lee (1+4) a slovenský útočník v službách Baranov, Alex Tamáši (2+3).