FOTO: IIHF Galleries

Po včerajšej vysokej prehre s Kanadou slovenskí tím nastúpil vo veľmi dôležitom zápase proti Lotyšsku. Ak sme chceli pomýšľať na postup medzi najlepšiu osmičku, bezpodmienečne sme museli zdolať súpera. Trénerský tím urobil v zostave viaceré zmeny.

Dôležité stretnutie naši chlapci odštartovali veľmi aktívne. Našu aktivitu zbrzdilo vylúčenie Štrbáka. Práve po jeho faule Slovensko bohužiaľ inkasovalo úvodný gól. Ešte pred prvým klaksónom sa nám podarilo vyrovnať na 1:1. Krásnu akciu zakončil Adam Sýkora.

Druhú tretinu sme začali veľkým tlakom. Lotyšských hráčov sme nepúšťali do žiadnych príležitostí. Skóre sa nám podarilo otočiť v 9. minúte. Skrumáž pred súperovou bránkou najlepšie vyriešil, najmladší strelec Tipos extraligy, Dalibor Dvorský. Vedenie Slovenska ale nevydržalo dlho. Z čista jasna sa z uhla presadil Fenenko.

V tretej tretine sa striedali šance na obidvoch stranách. Pekné zákroky predviedli či už Latkóczy, alebo aj jeho náprotivok Bruveris. Aj vďaka ním obidva tímy gól v tejto časti nestrelili, a tak po 60 minútach bol stav nerozhodný 2:2.

O víťazovi nerozhodlo ani 5 minútové predĺženie. Na rad tak prišli samostatné nájazdy. V nich sme boli úspešnejší my. O našich dvoch bodoch rozhodol najlepší strelec Slovenska na tomto šampionáte, Matej Kašlík.

Slovenskí hokejisti odohrajú záverečný súboj základnej skupiny proti ďalšiemu ašpirantovi na medailu, Fínsku. Prvé vhadzovanie tohto zápasu sa uskutoční už zajtra o 20. hodine.