FOTO: IIHF Galleries

Našich chlapcov čakal po tesnej prehre s Českou republikou, najväčší ašpirant na zisk medailí, Kanada. Tréner Ivan Féneš urobil v zostave len mále zmeny, keď pribudol ako 8. obranca Nátny. Pokope neostali ani útoky. V prvej formácií na krídle vymenil Jedličku Petrovský. Prvý menovaný sa presunul do druhého útoku.

S Kanadou sme rýchlo inkasovali, keď Latkóczyho prekonal po peknej akcii Bedard. O chvíľu neskôr sme dostali príležitosť presilovej hry. Nevyužili sme ju v náš prospech, naopak boli to Javorové listy, ktoré zvýšili na 2:0. Kanada pridala pred prvou prestávkou ešte dva góly.

Do prostrednej časti sme nastúpili s novou tvárou v bránkovisku. Stal sa ňou 20 ročný Tomáš Boľo. Žiaľ, ten tiež nevydržal dlho neprekonaný. V presilovke 5 na 3 ho prestrelil Stankoven. So Slovenskom to vyzeralo zle-nedobre, na 6:0 zvýšili hokejisti Kanady potom, čo sa vo dvojici po chybe v obrane sami rútili na Boľa. Čestný úspech našich prišiel tesne pred koncom druhej tretiny. Svoj tretí gól na turnaji vsietil Matej Kašlík. Kanade sa v tejto tretine podarilo skórovať až 4 krát.

Záverečná časť sa už len dohrávala. Kanaďanom sa podarilo streliť ešte tri góly. Celý zápas tak napokon vyhrali vysoko 11 : 1.

Ďalší zápas odohrajú naši chlapci už o necelých 24 hodín proti súperovi z Lotyšska. Toto stretnutie bude pre oba tímy veľmi dôležité na ceste do štvrťfinále. Úvodné buly je naplánované na polnoc.