FOTO: IIHF Galleries

Po včerajšej tesnej výhre v dôležitom zápase proti Lotyšsku sme nastúpili proti jednému z favoritov na medailové umiestnenia, Fínsku. V zostave nenastali oproti minulému zápasu žiadne zmeny.

Zápas s veľkým favoritom sme začali katastrofálne. Už po 35 sekundách otvoril skóre Fín Simontaival. Vedenie Suomi ale našťastie netrvalo dlho. Repčík prepálil všetko pred ním a aj so šťastím bol stav stretnutia vyrovnaný. Avšak, 5 minút pred koncom prvej tretiny sme znova prehrávali. Počas trestu Stripaia sme po druhýkrát inkasovali, tentokrát nášho gólmana Matta. Do konca tretiny gól nepadol, ale pre Slovensko prišla zlá správa. Adam Sýkora bol po škaredom faule kolenom vylúčený na 5 minút + do konca stretnutia.

Fínska 5-minútová početná prevaha trvala aj na začiatku prostrednej tretiny. Potrestal ju dvojgólový Simontaival. Naši chlapci, ale vďaka kontaktnému gólu Petrovského opäť prehrávali len o jeden presný zásah. Naša snaha na vyrovnanie skóre dostala veľké trhliny po ďalšom góle v našom početnom oslabení. Tentokrát sa do listiny strelcov zapísal druhý dvojgólový strelec Matta. So Slovákmi bolo ešte horšie po ďalšom góle. Po ňom sme prehrávali už 5:2. Navyše Kapanen ešte potrestal slovenské zlé striedanie a Šimon Latkóczy lovil z brány už 6. puk.

Poslednú tretinu v základnej skupine začal znova lepšie náš súper. Vaisanen zvýšil na 7:2. Slovensko ale aj v tejto časti hry neostalo gólovo naprázdno. Nemec však už len korigoval na 7:3. Navyše už štvrtykrát sa v presilovke presadili Severania. Hattrick si vystrieľal útočník Simontaival. Po ďalšej nedisciplinovanosti sme znova inkasovali. Od Fínska sme dostali ešte 2 presné zásahy. Zápas sme nakoniec prehrali vysoko 9:3.

Naši hokejisti ešte nemajú štvrťfinále isté. Potrebujú pomoc bratov Čechov v zápase proti Lotyšsku. Ak nám Česko pomôže, vo štvrťfinále narazíme na lepšieho zo zajtrajšieho stretnutia USA-Švédsko.