FOTO: FB / HC Košice

V 15. kole, ktoré malo prívlastok aj halloweenske sa zrodilo viacero zaujímavých výsledkov, ktoré ešte viac zdramatizovali situáciu v tabuľke Tipos extraligy.

Hunter Fejes režíroval víťazstvo Košíc

S bilanciou troch prehier za sebou cestovali do Steel arény hokejisti Nových Zámkov. Zápas sa ale nezačal podľa ich predstáv a už po prvej tretine odchádzali hostia do kabíny s mankom dvoch gólov, keď za oceliarov skórovali Pollock s Fejesom. V druhej časti sa podarilo býkom skórovať, no presilovkový gól Logginsa bol z ich strany v stretnutí jediným. Za Košice ešte v druhej časti skóroval opäť Fejes. Ten dokonal svoj hattrick v tretej tretine keď zakončil zápas s výsledkom 5:1. Ešte ale pred jeho gólom strelil svoj prvý presný zásah v extralige iba 15 ročný Vladimír Dravecký, vďaka ktorému sa stal najmladším strelcom gólu z pozície obrancu

Slovan sa pod Růžičkom vzmáha

Zaujímavý zápas sa hral aj v hlavnom meste kde domáci Slovan hostil na svojom ľade aktuálneho lídra Tipos extraligy Spišskú Novú Ves. Domáci tento zápas poňali v Hallowenskom duchu, preto ste na chodbách štadióna mohli vidieť tekvice či ľudí s rôznymi maskami. Ešte pred zápasom si všetci uctili minútou ticha Adama Johnsona. Nelis a O’Brien dali prvej časti konečný rezultát na 1:1. V druhej tretine skóroval iba Spišiak Beaudry. V tretej tretine sa strelecky presadili iba domáci, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali Preisinger, Fominykh a Findlay. Slovan aj vďaka tomu tretiu výhru po sebe.

Dôkaz, že fanúšikovia poňali tento nápad vážne

FOTO: FB / HC Slovan Bratislava

Zvolen sa natrápil s Humenným

Hokejisti Humenného potrápili pod pustým hradom domáci Zvolen. Vicemajster sa s nováčikom doťahoval až do samého záveru. Rytieri prehrávali 1:2 i 2:3, no necelých šesť minút pred záverečnou sirénou rozhodol zvolenský obranca Dávid Mudrák gólom na 4:3. Humenné je tak naďalej posledným tímom priebežnej tabuľky a po výhre Trenčína nad Liptovským Mikulášom, sa priepasť medzi oboma tímami ešte zväčšila.

Zostava kola: Valluš (100%), Pietroniro (1+0), Cotton (1+0), Giľák (2+0), Fejes (3+0), Pollock (1+2)