FOTO: IIHF Galleries

Slovenská hokejová reprezentácia absolvovala v Bratislave svoj posledný prípravný zápas pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v Českej republike. Zverencov trénera Craiga Ramsayho preveril doposiaľ menoslovom najkvalitnejší súper. Spojeným štátom americkým nechýbali na súpiske mená ako Cole Caufield, Johnny Gaudreau, Brady Tkachuk či Trevor Zegras. Vyrovnaný priebeh so šancami i gólmi na oboch stranách napokon priniesol víťazstvo USA pomerom 2:6.

Domáce tribúny rozjasal v závere prvej tretiny miláčik slovenských fanúšikov Juraj Slafkovský, keď po utešenej individuálnej akcii znižoval na 1:2.
„Musím si to pozrieť ešte raz. Išiel som na stred, urobil menšiu kľučku, vystrelil k bližšej žŕdke. Brankár toho veľa nevidel. Konečne som vystrelil a padlo to tam,“ popísal úvodný gól Slovenska zo svojho pohľadu Slafkovský.

Okomentoval aj tímový výkon v porovnaní so súperom. V čom boli Američania lepší? „Dali šesť gólov, my dva,“ zavtipkoval, no následne svoju odpoveď rozmenil na drobnejšie, „Boli sme im podľa mňa vyrovnaným súperom. Musíme viac strieľať na bránu. Potom sú to už len maličkosti, ktoré verím, že do začiatku turnaja doladíme.“

V úvode druhej časti hry vyrovnal stav na 2:2 skúsený reprezentant Peter Cehlárik. Žiaľ, išlo aj o posledný gól do siete súpera. Duel považuje za vhodnú generálku pred ostrým turnajom.

„Bol dobré, že sme videli ten level, v ktorom budú hrať, hoci išlo o ich prvý zápas a na šampionáte bude ich výkon ešte o krok vpredu. Pre nás je to dobré zrkadlo. Štyridsať minút bolo dobrých, len sa musíme viac tlačiť do brány. Za stavu 2:3 sme mali pár šancí, ktoré mohli skončiť gólom,“ zhodnotil.

Tréneri urobili po zápase aj posledné rezy kádrom. Do záverečnej nominácie sa nezmestili Róbert Lántoši, Samuel Takáč a Ryan Petrovický.