FOTO: IIHF Galleries

Dočkali sme sa! Už dnes štartujú v poradí 87. majstrovstvá sveta v hokeji. Tento rok ich budú hostiť dve české mestá. Sú nimi Praha a Ostrava. Vrcholový turnaj sa tu naposledy odohral v roku 2015. Vtedy sa z celkového triumfu tešili hokejisti Kanady.

Slovensko odohrá svoj úvodný zápas na tohtoročných majstrovstvách sveta dnes popoludní, keď od 16:20 vyzvú v Ostravar Aréne hokejistov Nemecka.

Naši hokejisti sa budú chcieť všetkým Slovákom istotne po minuloročnom šampionáte revanšovať, pretože v Rige sme nedokázali postúpiť ani do štvrťfinále. V skupine sme skončili na 5. mieste, no len o dva body za Českom. V celkovom poradí obsadila družina trénera Craiga Ramsayho konečné 9. miesto.

Slovensko

Naši hokejisti odohrali počas posledného bloku prípravy pred vrcholovým turnajom 8 prípravných zápasov. Stretli sme sa s tímami ako Nemecko, Švajčiarsko, Česko, Poľsko a v utorok v generálke s USA. Práve posledný zápas mal veľa napovedať smerom k MS. Síce sme prehrali 2:6, no po druhej tretine to bolo iba gól v náš neprospech. V tomto zápase sa na našej strane presadili Juraj Slafkovský a Peter Cehlárik. Práve prvý menovaný by mal patriť na MS v Česku aj vo veku 20 rokov k oporám mužstva.

Kapitán na MS: Tomáš Tatar

Asistenti kapitána: Marek Hrivík, Peter Čerešňák

Nemecko

Nemci naopak budú chcieť nadviazať na úspech z uplynulého vrcholového turnaja. V Tempere sa im totiž podarilo dokráčať až ku strieborným medailám, keď vo finálovom súboji prehrali s Kanadou 2:5. Tento zápas si pamätá až 15 hráčov, ktorí sú v aktuálnom výbere trénera Harolda Kreisa. Nemecko sa bude počas MS v Česku spoliehať najmä na štvoricu korčuliarov a jedného gólmana. Tí odohrali v tejto sezóne viacero zápasov v NHL. Menovite sú to brankár Philip Grubauer ďalej obranca Maksymilian Szuber a útočníci Lucas Reichel, Nico Sturm a taktiež aj John-Jason Peterka.

Vzájomné zápasy

Slovensko sa s Nemeckom stretáva dosť často. Väčšinu zápasov s nimi hráme ale iba v príprave, v ktorej prakticky o nič nejde. V Nemecku hráme v rámci prípravy aj Nemecký pohár. Minulý rok sme na ňom nezvíťazili, keď sa z triumfu tešil domáci výber. Keď sa pozrieme na spoločné stretnutia na majstrovstvách sveta tak zistíme, že sme ich naposledy zdolali ešte v roku 2013. Toto víťazstvo si jediný na súpiske aj pre tohtoročné MS pamätá iba Libor Hudáček.

Zápas Slovensko – Nemecko má úvodné buly dnes od 16:20 a priamy prenos si môžete pozrieť na stanici JOJ.