FOTO: SZĽH

Príprava slovenskej hokejovej reprezentácie na Majstrovstvá sveta v Prahe a Ostrave vyvrcholila zápasom proti USA. Slovenský výber predviedol skvelý výkon už aj s posilami z NHL. Zápas však zaslúžene vyhrali Američania pomerom 6:2.

Do stretnutia vstúpili naši hokejisti aktívne. Viditeľná bola najmä prvá útočná formácia v zložení Peter Cehlárik, Marek Hrivík a Juraj Slafkovský. Boli to však Američania, ktorí otvárali skóre duelu. Joel Farabee tak učinil v siedmej minúte prvej tretiny. O pár minút neskôr smeroval na trestnú lavicu Slafkovský, jednotka draftu 2022. Jeho trest za podrazenie dokázal súper využiť a zvýšiť na 2:1 po skvelej presilovkovej kombinácii. V čase 18:10 potešil slovenských priaznivcov už spomínaný Juraj Slafkovský gólom po obdivuhodnej individuálnej akcii.

Druhá tretina bola z oboch strán strelecky aktívnejšia. Presadiť sa však najprv podarilo našim reprezentantom. Šimon Nemec našiel ideálne pri vzdialenejšej žŕďke Petra Cehlárika, ktorý to dostal do americkej bránky. O dve minúty prišla odpoveď od hráča Tampy Bay, Michaela Eyssimonta a stav bol už 2:3 z nášho pohľadu. Neskôr sa začalo priostrovať a rovnako začali pribúdať potýčky a dvojminútové tresty.

Do tretej časti hry nastúpil za Američanov náhradný brankár Trey Augustine, ktorý tak dostal priestor v prípravnom zápase popri skúsenom Alexovi Lyonovi. V polovici tejto dvadsaťminútovky strelil gól najprv hráč Ottawy Brady Tkachuk a po ňom aj William Smith. Stav zápasu tak bol už 2:5. Neskôr síce Eyssimont dostal puk do bránky, ale gól neplatil pre posunutú Hlavajovu svätyňu. Ku koncu základnej hracej doby vyskúšali zverenci Craiga Ramsayho hru bez gólmana v šestici, ale streliť gól sa podarilo len americkým hokejistom do prázdnej brány.