FOTO: Facebook / Tampa Bay Lightning

V noci zo stredy na štvrtok bola v NHL prekonaná méta 500 gólov ďalším hráčom. Stal sa ním 32-ročný kanadský hokejista Steven Stamkos. Ten sa zapísal do lukratívnej listiny ako 47. hráč, no len ako 3. stále aktívny hokejista.

„Je to niečo výnimočné. V predchádzajúcich dueloch som mal pomerne veľa šancí a viem, že ma chlapci hľadali v momentoch, v ktorých by inokedy strieľali. Navyše sa mi podarilo skompletizovať hetrik a zvládli sme to ako tím. Lepšie to dopadnúť nemohlo,“ povedal pre oficiálny web NHL čerstvý premožiteľ 500 gólovej méty.

Druhým stále hrajúcim hráčom, ktorý je sa dostal cez túto hranicu, je aj kapitán Pittsburghu Penguins Sidney Crosby. Kanadský center doteraz strelil 538 gólov, no už sa pravdepodobne nedotiahne na fenomenálneho ruského útočníka Alexandera Ovechkina, ktorý má aktuálne na svojom konte viac než 800 presných zásahov a môže dokonca prekonať kanadského velikána Wayna Gretzkeho. Ten dal za celé svoje pôsobenie v NHL najviac gólov z pomedzi všetkých hráčov. Súperových brankárov sa mu podarilo prekonať až 894 krát. K ním pridal aj neuveriteľných 1963 asistencií.