FOTO: Jäzva/Peter Jesenský

Milovníci hokeja majú o dnešný večerný program postarané, keďže o 20:20 hod. štartuje náš štvrtý zápas na majstrovstvách sveta, v ktorom narazíme na Poľsko.

SLOVENSKO

Slovenskí hokejisti síce vstúpili do majstrovstiev sveta prehrou s Nemeckom v pomere 4:6, no v ďalších dvoch dueloch sa už radovali z víťazstva. Kazachstan zdolali 6:2 a USA 4:5 po predlžení. Najproduktívnejším hráčom nášho mužstva už nie je Libor Hudáček, ale Martin Pospíšil. Ten má na konte 6 bodov za 2 góly a 4 asistencie.

POĽSKO

Zverenci slovenského trénera Róberta Kalábera sa hneď v úvodnom vystúpení na majstrovstvách sveta postarali o prekvapenie, keďže obhajcovi bronzu z Lotyšska podľahli až po predĺžení. O deň neskôr nestačili na Švédsko, s ktorým prehrali 5:1. Vo včerajšom zápase pre zmenu prehrali s Francúzskom 2:4.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY

S Poliakmi sme sa stretli v rámci prípravy na tento svetový šampionát. Duel na žilinskom zimnom štadióne sme zvládli a vyhrali ho 6:1. Ďalší meranie síl sa uskutočnilo v roku 2021 v rámci kvalifikácie na zimné olympijské hry. Nad našim severným susedom sme triumfovali 5:1. Čo sa týka majstrovstiev sveta, tak s poľskou reprezentáciou sme sa naposledy streli v roku 2002. Vtedy sme ju zdolali 7:0.