FOTO: Lucia Lichá

Po aktuálne vyrovnanej štvrťfinálovej sérií medzi Slovanom Bratislava ktorý bojujú s Michalovcami, a košickej výhre v oboch zápasoch proti Nitre dnes pokračovali série aj ďalšími štyrmi celkami, ktoré sa bijú o postup medzi najlepšiu štvoricu.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HC 05 Banská Bystrica

Po trpkej štvrtkovej prehre sa hokejisti Banskej Bystrici dnes opäť stretli v ďalšom zápase štvrťfinálovej edície proti Spišskej Novej Vsi. Barani dnes rozhodli o svojom víťazstve už po druhej tretine. Po nej svietil na svetelnej tabuli výsledok 5:2. Postupne sa za Banskobystričanov presadili v prvej tretine dvakrát David Šoltés. Za Spišiakov ešte znížil pred prvým klaksónom Dalibor Bortňák. Vstup do druhej časti opäť skvele vyšiel hráčom spod Urpína. Na Gašparov gól síce ešte reagoval Rapáč, no Kontos s Tamášim zariadili baranom výhru o tri góly a zároveň aj opätovné vedenie vo štvorfinálovej sérii s Rysmi 2:1.

Hráč zápasu: David Šoltés 2+1

HC MIKRON Nové Zámky – HKM Zvolen

Zaujímavý a dramatický duel sa hral aj v Nových Zámkoch. Domáci dnes museli jednoznačne vyhrať, pretože Zvolen vyhral oba domáce zápasy a v sérii tak viedol 2:0. Býci začali zápas skvelo, keď po siedmich minútach otvoril skóre Američan Loggins. Zvolenčanom skrížil plány k víťazstvu minútu pred prvým klaksónom Csanyi, ktorý za napadnutie dostal trest 5 minút + DKZ. Dlhú presilovku ale domáci nevyužili, čo ich ale mrzieť nemuselo, keďže po nej zvýšili stav už na 3:0 Faiht spoločne s Mikúšom. Možnosť na vyrovnanie vlial do žíl rytierom dvoma zlepenými gólmi Stupka a v presilovke aj kanadský obranca Messner. Nové Zámky ale nenechali nič na náhodu a na 4:2 upravil Mamcics. Záverečnú bodku za stretnutím dal do opustenej zvolenskej svätyne dvojgólový Tomáš Mikúš, ktorý rozhodol o výhre svojho tím 5:2 a znížením stavu štvorfinálovej série na 1:2.

Hráč zápasu: Tomáš Mikúš 2+0