FOTO: NHL.com

Od uzávierky prestupov v NHL sú to už viac ako dva týždne. Playoff sa nezadržateľne blíži a tak je najvyšší čas hodnotiť, ktoré posily sa vydarili, a ktoré naopak zaostávajú za očakávaním.

Patrick Kane

Najväčším menom, ktoré na trade deadline zmenilo dres bol nepochybne Patrick Kane. Trojnásobný víťaz Stanley Cupu a držiteľ mnohých individuálnych trofejí zamieril to New Yorku Rangers. Chvíľu mu trvalo kým sa v novom tíme aklimatizoval. Tohtoročná sezóna mu v Chicagu príliš nevychádzala, no koniec jeho pôsobenia v Chicagu bol skutočne skvelý. U Rangers prvá dva zápasy nebodoval. Potom si však našiel svoje miesto na presilovke aj v útoku vedľa Vincenta Trochecka a Chrisa Kreidera. V 9 zápasoch má tak dokopy 7 kanadských bodov, no jeho výkony majú neustále stúajúcu tendenciu.

Anthony Beauvillier

Pokiaľ sa pýtate na to, ktorý hráč má najviac kanadských bodov po zmene v dresu pred trade deadline, odpoveď je určite prekvapujúca. Je ním totiž Anthony Beauvillier, ktorý bol súčasťou protihodnoty vo výmene Bo Horvata do New Yorku Islanders. Beauvillier do Vancouveru takmer okamžite zapadol a v celkovo 20 zápasoch má na konte 7 gólov a 9 asistencii. Prekonal tak aj samotného Horvata, ktorý má v 19 zápasoch za ostrovanov „iba“ 9 kanadských bodov. Líderstvo Beauvilliera v produktivite po zmene dresu je ale čiastočne spôsobené aj tým, že bol vymenený veľmi skoro a teda ma v novom tíme najviac zápasov. Lídrami v produktivite na zápas sú prekvapivo obrancovia.

Rasmus Sandin a Dmitri Orlov

Nepochybne najviac po výmene vystrelil Rasmus Sandin. Po výmene do Washingtonu za Erika Gustaffsona ihneď začal hrávať presilovku, kde sa body zbierajú skvelo, keď hráte pri Alexandrovi Ovečkinovi. Mladý Švéd ich má v 8 zápasoch už 11 (1+10). Ďalším prekvapením na poste obrancu je Dmitri Orlov, ktorý predtým hrával práve vo Washingtone. Spolu s Garnetom Hathawayom sa však sťahoval do Bostonu, kde má skvelú formu. Do mužstva zapadol okamžite a už v prvých štyroch zápasoch mal na konte 8 kanadských bodov. Jeho tempo sa pochopiteľne spomalilo a jeho produkcia v Bostone je aktuálne na čísle 12 kanadských bodov v 11 zápasoch.

Jonathan Quick

Veľmi diskutovanou bola aj výmena Jonathana Quicka do Columbusu. Samotný legendárny brankár s tým nebol spokojný dokonca natoľko, že sa vo svojom novom tíme nikdy ani nezahlásil. Modrokabátnici boli predo donútení ho ešte narýchlo vymeniť do Vegas. Golden Knights ho ihneď začali stavať do zápasov, keďže majú v bránkovisku výrazné problémy so zraneniami. Quick akoby bol pokropený živou vodou. V každom z prvých štyroch zápasov si pripísal víťazstvo a dokopy mal úspešnosť vyše 92%. Tieto čísla trochu narušila prehra 2:7 v Calgary, pri ktorej inkasoval Quick 6 gólov, no stále ide z jeho strany o akési znovuzrodenie po slabých výkonoch, ktoré podával v LA. Aktuálne to taktiež vyzerá, že by Vegas mohli v 2. kole playoff naraziť práve na kráľov z Los Angeles. Prípadný súboj Quicka proti svojmu bývalému tímu nepochybne púta obrovskú pozornosť.

Netreba však zabúdať ani na gólmana, ktorý prišiel do LA práve výmenou za Quicka a to Joonas Korpisalo. Mnohí o ňom pochybovali kvôli jeho výkonnostnej nevyrovnanosti. Korpisalo však ukazuje, že má formu na to, aby viedol LA do playoff. Ten si z 4 zápasov v drese LA pripísal 3 víťazstvá a má taktiež skvelú úspešnosť 92,1%.