FOTO: Facebook / HC Košice

Štvrťfinálové série medzi Košicami a Slovanom Bratislava a medzi Spišskou Novou Vsou a Banskou Bystricou pokračovali druhými zápasmi. Oceliari aj Spišiaci dokázali odskočiť na dve víťazstvá po dueloch v domácom prostredí.

HC KOŠICE – HC SLOVAN BRATISLAVA 5:4 (3:2, 2:0, 0:2) stav série: 2-0

Košickí hokejisti dokázali úspešne nadviazať na pondelkový duel. V prvej tretine skórovali počas približne štyroch minút až trikrát. Postupne sa presadili legionári Pollock, Breton a rozbehnutý Jääskeläinen v početnej výhode. Na silný úvod zápasu reagoval v osemnástej minúte Samson Mahbod, na ktorého nadviazal v presilovej hre Brett Findlay. Belasí tak mali šancu zdramatizovať duel, keďže do kabín sa išlo za stavu 3:2. Do druhej časti hry nastúpili vo väčšej pohode Košice, ktorým sa podarilo odskočiť na 5:2. Jääskeläinen pridal piaty presný zásah v sérii a presadil sa aj Eduard Šimun. Tretia tretina dlho gólovú radosť nepriniesla, až ku koncu si do štatistík zapísali góly Daniil Fominykh a Brendan Ranford. Skorigovali tak skóre na 4:5 z pohľadu bratislavského Slovana, ktorý sa vracia do domáceho prostredia s dvomi prehrami.

HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES – HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:2 (0:1, 1:0, 3:1) stav série: 2-0

V Spišskej Novej Vsi držala Banská Bystrica chvíľu jednogólový náskok, ten však Spišiaci dokázali zmazať a blysnúť sa tak otočením skóre. O úvodný gól stretnutia sa postaral v presilovej hre Alex Výhonský. V druhej tretine vyrovnával stav zápasu útočník Juraj Majdan. Najzaujímavejšia bola pre fanúšikov jednoznačne tretina číslo tri. Kanadský útočník Marcus Vela zvýšil v štyridsiatej štvrtej minúte na 2:1 z pohľadu Bystrice, avšak o pätnásť minút neskôr naštartoval spišskonovoveský obrat Anthony Nellis. Za ním sa presadil aj Michael Vandas a Nellis štyri sekundy pred koncom riadnej hracej doby spečatil druhé víťazstvo gólom do prázdnej brány.