FOTO: Facebook / HK Spisska Nova Ves

Vyraďovacia fáza slovenskej najvyššej hokejovej súťaže sa posunula do štvrťfinále. Prvé dve zápasové série odštartovali na východe. Spišská Nová Ves vyzvala Banskú Bystricu a košická Steel aréna hostila Slovan. Výsle

HC KOŠICE – HC SLOVAN BRATISLAVA 6:2 (1:0, 2:1, 2:0) stav série: 1-0

To, že košické publikum nevidelo len sériu play-off, ale aj najväčšie slovenské derby, potvrdil prístup oboch družstiev k samotnému zápasu. Hralo sa tvrdo, no opatrne smerom dozadu. Úvodná dvadsaťminútovka priniesla po ôsmich strelách na obe brány. Puk dnu prenikol len jediný raz. Domácich poslal do vedenia Lunter. Prostredná tretina pritvrdila. Košice mali troch a Slovanisti až štyroch vylúčených hráčov. Tím z metropoly východu navyše dokázal zveľadiť svoje vedenie. Dvakrát sa presadil Jääskeläinen. Fínsky hokejista v ďalšom priebehu skompletizoval hetrik, keď svoj tím posielal už do vedenia 4:1. Naozajstné rodeo sa však spustilo až v posledných minútach duelu. Domáci najprv zvýšili na 5:1, neskôr ale upravoval hosťujúci Holway. Prestrelku zavŕšil gólom na 6:2 Havrila. Vysoký konečný rezultát by mohol naznačovať ofenzívnu sériu s množstvom gólovej radosti.

HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES – HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) stav série: 1-0

Aj druhý pondelkový súboj začal opatrne. Na Spiši však takýto obraz vytrval až do poslednej sekundy. Prvá tretina priniesla jediný presný zásah, keď otvoril skóre stretnnutia Rapáč. V dejstve druhom najskôr navýšil vedenie rysov legionár Nellis, no neskôr prinavrátil hosťujúcemu celku nádej Turnbull. V základnej hracej dobe už padol len vyrovnávajúci presný zásah z hokejky Maceka. Duel tak smeroval do predĺženia. V ňom po dráme rozhodol Burgess. Spišská Nová Ves tak po výhre 3:2 berie prvý bod v sérii.