FOTO: Facebook / HK Nitra

Štvrťfinále slovenskej najvyššej hokejovej súťaže sa začína už zajtra. Prvé série play-off však už má Tipos extraliga za sebou. Strety medzi Nitrou a Trenčínom i Liptovským Mikulášom a Zvolenom potvrdili mimoriadnu vyrovnanosť súťaže, keď obe drámy potrebovali na svoje rozuzlenie až päť zápasov.

HK NITRA – HK DUKLA TRENČÍN 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) stav série: 3-2

Na poslednú chvíľu sa z piatej priečky, zabezpečujúcej priamy postup, prepadli výrazne nižšie hokejisti Nitry. Zverenci trénera Antonína Stavjaňu však svoju osemfinálovú prekážku preskočiť zvládli. Duklu Trenčín vyradili po napínavej sérií 3:2 na zápasy. V nedeľný večer ich za úspechom hnal vypredaný domáci zimný štadión. Určite aj tento faktor sa podpísal na dominantnom víťazstve corgoňov. Tí zdolali vojakov 5:1. Gólom a asistenciou sa na triumfe podieľal útočník Samuel Buček, ktorému disciplinárna komisia neudelila dištanc za kontroverzne posúdený zákrok v predošlom kole. Nitra bude v ďalšom priebehu súťaže čeliť víťazovi základnej časti – Popradu.

HKM ZVOLEN- HK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 6:2 (1:0, 3:2, 2:0) stav série: 3-2

Pod Pustým hradom sa začalo opatrne. Na prvý gól diváci čakali až do samého záveru prvej tretiny, kedy domáce tribúny rozjasal Matej Kašlík. Gól do šatne dostal Zvolenčanov na koňa. Druhú tretinu začali vo veľkom štýle. Liptáci sa ani nenazdali a už na kocke svietil hororový stav 4:0. V ďalšom priebehu sa síce dokázali dostať späť do hry zásluhou Sukeľa a Avtsina, no ich odpor bol definitívne zlomený v treťom dejstve. Zvolen zdolal Liptovský Mikuláš vysoko 6:2 a celkovo zvíťazil 3:2 na zápasy. Rytierov čaká však už ďalšia náročná výzva. Prekážku na ceste do semifinále im tvorí Dukla Michalovce.

Už po základnej časti bolo známe, že si to v najväčšom slovenskom derby rozdajú Košice so Slovanom. Atraktívne súboje by mala priniesť aj séria tretej Spišskej Novej Vsi a šiestej Banskej Bystrice.