FOTO: Facebook / HKM ZVOLEN

Kým dvaja semifinalisti – Spišská Nová Ves a Košice – sú už známi, na skompletizovanie štvorky najlepších tímov si budeme ešte musieť počkať. Zvolen aj Nitra totiž po dvojici domácich zápasoch cestujú naspäť na východ.

HK Nitra – HK Poprad 2:1 sn (0:1, 0:0, 1:0,0:0,1:0) stav série: 2-2

Podobne ako prvý zápas na ľade Nitry, aj ten druhý mal mimoriadne tesný a napínavý priebeh. Poprad mohol pred domácim vystúpením získať mečbal, k čomu mal aj vykročené po úvodnom góle z hokejky Záborského. Nitra naň dlho nevedela odpovedať, no roletu zatiahol aj Kašík a kamzíci tak náskok nezvýšili. Mimoriadne podstatný okamih prišiel v samom závere, kedy duel poslal do predĺženia Sahir Gill. Po dlhom a dramatickom priebehu vrcholiacom samostatnými nájazdmi uchmatla víťazstvo i druhý bod v sérii skupina okolo trénera Stavjaňu.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) stav série: 1-3

0:5,1:5, 2:6. Také boli výsledky prvých troch štvrťfinálových súbojov z pohľadu Zvolena. Rytieri po dvoch prehrách na východe odvolali trénera, no okamžitý efekt drastická zmena nepriniesla. Malú nádej si však napokon vicemajster vykresať dokázal. Hoci v stretnutí prehrával, dokázal otočit a neskôr za stavu 2:2 rozhodol desať mminút pred koncom Marek Hecl. Domáci si tak ešte dokázali predĺžiť sezónu minimálne o jeden duel.

Zápasy číslo päť sú na programe v stredu, 27.3., o 18:00.