FOTO: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

V piatok bolo na hokejovom programe okrem zápasu slovenskej reprezentácie aj pokračovanie vyraďovacej časti slovenskej Tipos extraligy. Proti sebe nastúpili na Spiši domáce rysy a košickí oceliari. Išlo o piaty zápas vyrovnanej semifinálovej série. Po zaujímavom a dlhom priebehu duelu si víťazstvo pripísal domáci celok.

Do listiny strelcov sa ako prvý zapísal v ôsmej minúte stretnutia útočník Košíc Oliver Jokeľ. V osemnástej minúte na neho nadviazal kanadský obranca Shawn Lalonde tvrdou strelou od modrej čiary.

V druhej tretine dvíhal zástavu Spišiakov Branislav Rapáč, keď v presilovej hre znížil na 1:2. Prvá minúta tretej časti hry priniesla gól zo strany Jääskeläinena na 3:1 z pohľadu hostí. O šesť minút neskôr sa zo zmeny skóre tešili domáci hokejisti zásluhou Martina Bakoša.

V päťdesiatej štvrtej minúte vyvolal ešte väčšiu radosť v hľadisku Kale Kerbashian, ktorý bekhendom vyrovnal stav zápasu na 3:3. Zápas tak putoval do predĺženia.

Prvé predĺženie prinieslo naďalej vyrovnanú hru, ale aj neuznaný gól. Juraj Majdan síce dostal puk do Janusovej bránky, avšak v rámci postavenia mimo hry. Extra čas tak pokračoval ďalej a napätie sa dalo na ľade krájať. V závere čelili hostia oslabovej hre po vylúčení Huntera Fejesa, podarilo sa im ju však ubrániť.

Druhé predĺženie napokon rozhodlo o piatom semifinálovom zápase. Obrat Spišiakov dokonal Martin Bakoš. Stalo sa tak tesne po uplynutí dvojminútového trestu košického hráča.

Táto semifinálová séria bude pokračovať duelom v nedeľu v košickej Steel Aréne za stavu 3:2 pre Spišiakov.