Foto: Tomáš Zagiba Facebook

Sobotňajší zápas play-off Tipos extraligy medzi Nitrou a Michalovcami bol nabitý emóciami. Nitre začiatok série vychádzal, potom však Michalovce začali Nitru dobiehať. Šiestym zápasom, ktorý bol rozhodnutý až v predĺžení tak Nitra postupuje do finále.

HK NITRA: HK DUKLA Ingema Michalovce- 4:3 pp, stav série 4:3

Prvá tretina bola v znamení vylúčení za menšie priestupky na oboch stranách. Puk prechádzal od nitrianskeho bránkoviska ku michalovskému a tímy nevyužili ani jednu s ponúknutých presilovkových šancí. Na samom konci prvej tretiny však Nitra takmer dostala puk za chrbát Škorváneka, ale brankár Michaloviec si puk nenechal prepadnúť do bránky po delovke Bučeka.

V druhej tretine už v úvodných minútach Nitrania otvorili skóre po góle Jacksona. Nasledujúce minúty boli pre obranu Michaloviec náročné. Nitra mala pár výrazných šancí navýšiť skóre. V polovici tretiny Michalovce opäť nedokázali odolať tlaku súpera a inkasovali po góle Newella.

Pre Michalovce bolo podstatné nevešať hlavu a pokračovať ďalej. Po úvodných minútach záverečnej tretiny bola hra poznačená tlakom zo strany Nitranov, brankár Michaloviec Aittokallio však nepodľahol. Daugavins potom vniesol do radov Michaloviec novú nádej, keď v 12 minúte znížil skóre na 1:2. Corgoni však odpovedali už druhým gólov v zápase Jacksona. Následne Michalovce gólom Newtona opäť znížili na 2:3. Všetko vyzeralo byť rozhodnuté, ale Michalovčania odvolali brankára a v poslednej minúte dramaticky gólom Bindulisa poslali zápas do predĺženia.

V predĺžení sa išlo na plné obrátky. Šance boli na oboch stranách, ale nakoniec sa hrdinom zápasu stal Čederles. Ten puk dokázal pretlačiť medzi Škorvánekove betóny. Nitra tak zvíťazila a postupuje do finále. To, kto bude ďalším finalistom sa môžeme dozvedieť už zajtra v zápase medzi Košicami a Spišskou Novou Vsou.