FOTO: Oliver Kmiť

Seniorská hokejová reprezentácia má za sebou ďalší prípravný duel pred Majstrovstvami sveta, pričom aj ten mal víťaznú príchuť. Zverenci Craiga Ramsaya tentokrát porazili Švajčiarsko 5:3.

Úvodnú časť druhého zápasu sme začali veľmi aktívne. Odmenou nám bol gól už po 51 sekundách, keď sa podobne ako včera presadil Martin-Faško Rudáš. Vyrovnanie Švajčiarska prišlo už o necelé tri minúty neskôr. Nahodenie Samuela Kreisa od modrej čiary zapadlo za Hlavaja. Odohratých bolo niečo viac ako päť minút a chlapci spod Tatier dostali možnosť hrať presilovú hru, tá však ostala nevyužitá. Presilovku dostali neskôr k dispozícií aj Helvéti a tí ju aj využili, zásluhou Simona Le Coultra. Pred koncom prvej tretiny dostali hostia opäť možnosť hrať v početnej prevahe, nám sa oslabenie našťastie podarilo ubrániť..

Podobne ako na začiatku zápasu, tak aj v prostrednej časti hry sme dopriali Švajčiarsku studenú sprchu. Po jednej minúte a piatich sekundách už svietil na kocke stav 3:2 pre nás. Najskôr vymiešal v samostatnom úniku Charlina Róbert Lantoši. Neskôr po obkorčuľovaní bránky strelil druhý presný zásah v zápase Faško Rudáš. Dlho sa hra prelínala zo strany na stranu. Šancu mali hokejisti Švajčiarska v polovici tretiny, ale za Hlavajom sa rozvlnila iba bočná sieť. A neujala sa ani strela z ľavého kruhu, ktorú náš gólman kryl. V závere druhej tretiny sme opäť dostali možnosť hrať presilovku, no tie neboli zatiaľ našou silnou stránkou. Zo siedmych pokusov sme nedali ani jeden gól.

Aj do tretice sme sa z prvého gólu v tretine tešili my zásluhou Róberta Lantošiho, ktorý sa presadil po úniku. Brankár sa mu síce hodil pod nohy, no on si ho skúsene obišiel. Tri minúty pred koncom stretnutia Švajčiarsko odvolalo brankára po vylúčení Hlavaja. A možnosť hrať o dvoch mužov aj využili, keď skóroval Tyler Moy. Hra bez brankára sa hosťom napokon nevydarila, pretože sieť ich bránky rozvlnil Andrej Kollár. 

Hlasy po zápase:

Peter Frühalf (asistent trénera): „Švajčiari v prvej tretine na nás vybehli. Boli fakt rýchli a dôrazní v súbojoch. V druhej tretine sme zvýšili tempo. Začali sme vyhrávať súboje a hrať viac priamočiarejšie. Hneď v prvých dvoch striedaniach sme skórovali a dostali sme sa na koňa. V tretej tretine chceli Švajčiari zvrátiť výsledok, tak tlačili. Musím povedať, že sme to ustáli. Zblokovali sme množstvo striel. Som rád, že sme v nájazdoch premenili štyri pokusy z piatich.

Róbert Lantoši (strelec dvoch gólov v zápase): „Švajčiari nás na začiatku prvej tretiny prekvapili. Neboli sme na to pripravení. Do druhej tretiny sme vstúpili lepšie, jej prvá polka bola z našej strany dobrá. V ďalšom priebehu prostrednej časti hry sme mali veľa nepresností. Teší nás, že sme ten zápas zvládli. Poraziť Švajčiarov nie je jednoduché, nakoľko sú skvelí korčuliari. Sme radi že sme oba zápasy vyhrali.

Príprava našich hokejistov pokračuje ďalšími stretnutiami. Už 18. a 20. apríla odohráme dva zápasy proti Nemecku.