FOTO: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

Spišská Nová Ves mala v Košiciach príležitosť rozhodnúť semifinálovú sériu play-off Tipos extraligy. Oceliari však dokázali zdolať Spišiakov 4:1 a séria sa tak rozuzlí v siedmom zápase na ľade Spišskej Novej Vsi.

Už od začiatku prvej tretiny sme boli svedkami vyložených šancí na oboch stranách. Do streleckej listiny sa ako prvý zapísal v šiestej minúte domáci hráč, a to Alex Breton nahodením od modrej čiary. O približne dve minúty prekonal brankára Košičanov netradičný strelec obranca Juraj Valach. Následne skóroval z úniku Brett Pollock, ale keďže išlo o spornú situáciu v súvislosti s možným ofsajdom, striedačka Spišiakov reagovala a vzala si takzvanú trénerskú výzvu. Arbitri gól uznali, avšak aj podľa ich slov išlo o tesnú situáciu, a preto neudelili trest za zdržiavanie hry pre hráčsku lavicu hostí. V šestnástej minúte zvýšil vedenie Košíc na 3:1 Marek Bartánus v presilovej hre. Po tomto presnom zásahu došlo k zmene v bránkovisku hostí a Marcela Melicherčíka nahradil Filip Surák.V druhej časti hry sa ani jedno mužstvo z gólu neradovalo. Videli sme však nádejné šance, potýčky a vylúčenie Jakuba Ferenca a Michaela Vandasa. Tretia tretina priniesla vo svojom úvode navýšenie skóre na 4:1 z hokejky Chasea Bergera. Ku koncu zápasu bránili Spišiakom skúsiť väčšiu ofenzívu vylúčenia.

Vyrovnanú semifinálovú sériu rozhodne siedmy duel v utorok od 18:00 v Spiš Aréne. Víťaz sa vo finále stretne s HK Nitra.