FOTO: Twitter / Sportsnet

Generálny manažér Pittsburghu Penguins Kyle Dubas predstavil meno svojho nového asistenta. Ním je štyridsaťročný, bývalý útočník Dallasu, Ottawy či Toronta, Jason Spezza. Zastávať bude funkciu manažéra hokejových operácií v klube.

Spezza, po ktorom siahla na drafte 2001 z celkového druhého miesta Ottawa Senators, sa hrdí viacerými úspechmi, ktoré vo svojej kariére dosiahol. Medzi najväčšie patrí titul majstra sveta z roku 2015. Aktívnu hráčsku kariéru ukončil v sezóne 2021/22 ako stabilný člen zostavy Toronta Maple Leafs. Pri klube ostal aj v uplynulom ročníku, kedy pomáhal s vedením klubu práve Dubasovi. Obaja pred novou sezónou tak zamieria k spoločnému zamestnávateľovi opäť.


„Po výnimočnej hráčskej kariére sa Spezza naplno ujal manažérskej úlohy a priučil sa všetkým dôležitým prvkom počas minulej sezóny v Toronte. Preukázal obrovskú pracovnú morálku, záujem a schopnosť budovať vzťahy naprieč všetkými oddeleniami v tíme. Pomohol urobiť z hokejového prevádzkového oddelenia, trénerského personálu a hráčskej súpisky súdržnejšie a kooperatívnejšie mužstvo,“ vyjadril sa k novej manažérskej posile pre klubovú stránku Dubas.

Vedenie Penguins sa rozhodlo pre výrazné zmeny v tíme po tom, ako mužstvo po dlhých 16 rokoch nepostúpilo do play-off. Na účasť vo vyraďovacej fáze im chýbal jediný bod, ktorý strácali na neskoršieho porazeného finalistu z Floridy.