Zdroj: FOX16.com

Sergej Bobrovsky začínal profesionálnu kariéru vo svojom rodnom meste, Novokuznetsku. Po štyroch odohratých sezónach s Metallurgom, Philadelphia Flyers sa rozhodli s ním podpísať trojročnú vstupnú zmluvu. Svoju cestu v severnej Amerike započal v AHL tíme, Adirondack Phantoms.

Svoj debut v NHL začal v sezóne 2010/2011, keď sa po prvýkrát do bránkoviska postavil proti Pittsburghu. Flyers vyhrali 3:2 a stal sa novým miláčikom Philadelphie. Stal sa taktiež najmladším brankárom Flyers, ktorý vyhral úvodný zápas sezóny. Týmto „rekordom“ prekonal aj Rona Hextalla z roku 1988. V playoff sa mu už tak veľmi nedarilo a tak sa mu nová kapitola NHL začala v Columbuse.

Bobrovsky sa dostal do Blue Jackets po výmene za výber v druhom a štvrtom kole 2012 NHL Entry Draft. V drese Columbusu získal Vezina Trophy, ktorá je udeľovaná najlepšiemu gólmanovi. Túto cenu si zaslúžil za 21 výhier s úspešnosťou 93,2%. O rok neskôr (2013) podpísal predlžovaciu dvojročnú zmluvu (11,25 milióna dolárov).

Na súpiske Floridy Panthers svieti už štvrtý rok. V roku 2019 podpísal s pantermi sedemročnú zluvu. 10. februára 2020 Bobrovsky hral svoj 500-tý zápas v NHL a Florida prehrala s Philadelphiou 1:4.

Sergej Bobrovsky má na konte všetky možné medaily z majstrovstiev sveta, stal sa najlepším brankárom na MS a dvakrát sa dostal do All-Star tímu.

27-ročný rodák z Comoxu v Kanade, Adin Hill, prežíva zatiaľ najlepšiu sezónu svojej kariéry. V 2015 NHL Entry Draft bol zvolený z celkového 76. miesta Arizonou Coyotes. Hral za dve pridružené tímy a to v AHL (Tucson Roadrunners) a v ECHL (Rapid City Rush).

V októbri 2017 sa prvýkrát postavil na ľad v drese Arizony. Zastavil 31 striel na bránu, no Coyotes prehrali 1:4 s Dallasom. O päť mesiacov neskôr si pripísal svoju prvú výhru v najvyššej hokejovej lige sveta. V zápase LA Kings nestačili na Arizonu a tak sa Hill radoval z výhry 4:3.

Po dvoch rokoch v San Jose sa presunul do Vegasu. V meste hriechu je prvý rok a už zajtra môže nad seba pozdvihnúť Stanley Cup.

Hill vyhral s Kanadou prvenstvo na MS v roku 2021.