FOTO: Getty Images

Veľkej pocty sa dnes v noci dostalo už nebohému Pavlovi Demitrovi. Spoločne s hráčom Keithom Tkachukom a brankárom Mikom Liutom ich St. Louis Blues uviedlo do klubovej siene slávy.

Slovenská 38 začala svoju púť v NHL v sezóne 93/94 v Ottawe Senators, ktorá ho aj draftovala v rovnakom roku. V nej pôsobil tri sezóny, keď neskôr prestúpil do St. Louis Blues. Práve tu urobil rodák z Dubnice nad Váhom veľmi výraznú stopu. V ôsmich sezónach odohral za tento klub až 493 zápasov. Najproduktívnejším bol pre Demitru ročník 98/99, keď nazbieral v 82 stretnutiach až 89 bodov. Neskôr sa pohol vo vodách najlepšej ligy sveta ešte do Los Angeles Kings, Minnesoty Wild a svoju púť ukončil vo Vancouveri Canucks. Poslednú sezónu pred svojou smrťou odohral v Rusku v Lokomotive Yaroslavl. Zahynul tragicky pri leteckej havárií 7. septembra 2011.

O tom že Pavla Demitru uvedú do siene slávy sa jeho manželka Mária dozvedela koncom októbra. Už vtedy to boli pre ňu silné emócie. Realitou sa táto pocta stala dnes v noci, za účasti Pavlovej ženy a detí.

„Pavol by bol nadšený, keby vedel, že sa dočká takejto pocty.“ povedala počas oficiálneho uvedenia jeho manželka Mária.