FOTO: FB / HC´05 Banská Bystrica

V rámci 38. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže bola na programe porcia šiestich zápasov. Nové Zámky prehrali na ľade Slovana Bratislava, Spišská Nová Ves neuspela v Banskej Bystrici. Poprad zvíťazil nad Zvolenom po predĺžení, Košice proti Nitre nepredĺžili sériu víťazstiev. Humenné nedokázalo v domácom prostredí skórovať a Michalovce si pripísali tri body proti Liptovskému Mikulášu.

Cenný skalp pre Bystricu

Tím z prvého miesta tabuľky vycestoval do Banskej Bystrice. Spišská Nová Ves však ďalšie víťazné body nepridala. Banskobystričania boli úspešnejším celkom a k výhre 7:3 veľkým podielom prispel štvorbodový útočník Carter Turnbull. Ten sa stal trojnásobným strelcom a k tomu pridal aj asistenciu na prvý gól baranov. Banská Bystrica sa tak posunula na šieste miesto tabuľky Tipos extraligy a Spišiaci majú na prvej priečke päťbodový náskok pred druhým Popradom.

Dráma v tretej tretine

Bratislavský Slovan privítal na domácom ľade Novozámčanov. Plný bodový zisk si pripísali po výhre 5:3 belasí, avšak víťazstvo sa nerodilo ľahko. Prvé dve tretiny patrili domácim hokejistom, Nové Zámky prehrávali po 40 minútach1:4. Priebeh zápasu si hokejisti z Bratislavy skomplikovali nedisciplinovanosťou v tretej časti hry. Dve presilové hry dokázali hostia využiť a počas stavu 3:4 dokonca vyskúšali dokonať stíhaciu jazdu v hre bez brankára. Na 5:3 však uzavrel stav zápasu gólom do prázdnej bránky útočník Samuel Takáč.

Rozuzlenie v predĺžení

Duel medzi Popradom a Zvolenom priniesol rozhodnutie až v predĺžení. Po úvodnej dvadsaťminútovke bol stav vyrovnaný 1:1 po presných zásahoch Calofa na strane Popradu a Fekiača na strane Zvolena. Ďalšie dve tretiny gól nepadol, a tak sa išlo do predĺženia. V ňom skóroval obranca Jake Cardwell a uchmatol tak druhý bod pre kamzíkov.

ZOSTAVA KOLA: LaCouvee (čisté konto) – Cardwell (1+0), Merezhko (1+0) – Turnbull (3+1), Okoličány (2+1), Šille (0+3)