FOTO: Getty Images

Brankár New Yorku Rangers, Jaroslav Halák, si v poslednom odchytanom zápase pripísal nulu a spoluhráčom pomohol aj jednou asistenciou. V tíme Rangers je na pozícii skúsenej brankárskej dvojky, pričom toto bol jeho dvadsiaty prvý odchytaný duel sezóny.

V zápase proti Nashvillu zaznamenal 22 úspešných zákrokov a Rangers vyhrali duel pomerom 7:0. Jaroslav Halák si pripísal piatykrát v kariére kombináciu čistého konta a asistencie, a tak stanovil nový rekord celej ligy. Medzi ďalšie štyri razy z minulosti patria zápasy proti Montrealu v roku 2007, St. Loius v rokoch 2013 a 2014 a duel proti Bostonu v roku 2018. V tejto štatistike sa osamostatnil na prvom mieste pred brankármi Andersenom, Vokounom a Fuhrom, ktorí zažili v kariére podobný úkaz štyrikrát.

Jaroslav Halák pôsobí v NHL už sedemnástu sezónu, tú predchádzajúcu obliekal dres Canucks. Momentálne je na deviatich triumfoch v sezóne a jeho úspešnosť zákrokov sa pohybuje nad 90%. Zároveň sa v spomínanom zápase proti Predators zaskvel svojím vôbec prvým čistým kontom v sezóne.