FOTO: IIHF Galleries

Slovenskí hokejisti podľahli silnému tímu Kanady na majstrovstvách sveta pomerom 1:2 po samostatných nájazdoch. Pre zverencov Craiga Ramsayho išlo o druhú prehru na turnaji. V úvodnom vystúpení nestačili na Česko, s ktorým prehrali 2:3.

„Kanade sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Takáto prehra bolí najviac. Nemám k tomu čo viac dodať,“ neskrýval sklamanie pred mikrofónmi RTVS útočník Slovenska Martin Chromiak.
„Pred zápasom by sme ten bod všetci brali, ale po tom, čo sme predviedli na ľade si myslím, že sme si zaslúžili minimálne dva. Žiaľ, nevyšlo to. Do ďalších zápasov musíme ísť s čistou hlavou,“ dodal pre verejnoprávnu televíziu Chromiak.

„Musím začať od brankára Samuela Hlavaja, ktorý nám dnes dal šancu vyhrať. Bol to jeho prvý zápas a chytal naozaj veľmi dobre. Myslím si, že to bol vyrovnaný duel. Chlapci bojovali, boli obetaví a zblokovali veľa striel. Zaslúžili si vyhrať. Počas zápasu sa to ale mohlo zlomiť na obe strany,“ zhodnotil stretnutie pre RTVS asistent trénera Andrej Podkonický.

Slováci sa najbližšie predstavia vo štvrtok o 19:20, kedy si zmerajú sily so Švajčiarskom.