FOTO: X/Dubuque Fighting Saints

Okrem permanentne sledovaných seniorských súťaží ako NHL, AHL či Tipos extraliga, sa oplatí sledovať aj počínanie mladých hokejistov v zámorských juniorkách. V USHL, poprednej juniorskej súťaži, bodovali od začiatku tejto sezóny už štyria slovenskí hráči. V prvej desiatke kanadského bodovania figurujú dokonca dvaja útočníciJuraj Pekarčík a Libor Nemec.

Juraj Pekarčík

Pekarčík má na svojom konte po 12 odohratých dueloch15 bodov za 3 góly a 12 asistencií, z čoho 5 úspešných prihrávok počas presilových hier. Jeho bodový priemer na zápas je 1,25. V tabuľke produktivity súťaže figuruje v prvej desiatke.

V prípade Pekarčíka ide o jeho prvú sezónu v zámorí. Do tímu Dubuque Fighting Saints sa presunul po rozhodnutí klubu St. Louis Blues, ktorý si ho vybral v treťom kole tohtoročného draftu do NHL.

Libor Nemec

20-ročný útočník Libor Nemec hráva v lige USHL druhú sezónu. Minulý ročník obliekal dres klubu Omaha Lancers, tento ročník nastupuje za tím Green Bay Gamblers. V Green Bay pôsobí aj slovenský brankár Adam Gajan.

Nemec odohral doteraz 13 zápasov a pozbieral 7 gólov a 7 asistencií. Zaznamenal aj 36 striel a 12 trestných minút. V rámci svojho tímu zastáva pozíciu najproduktívnejšieho hráča.

Kupčo a Žlnka

Ďalšími dvomi hráčmi, ktorí už stihli zaznamenať kanadské body v USHL sú Ľubomír Kupčo a Adam Žlnka. Kupčo pôsobí v tíme Des Moines Buccaneers už tretiu sezónu. Počas tohto ročníka si zatiaľ do štatistík pripísal 4 góly, 4 asistencie, 30 striel a 2 trestné minúty. To všetko stihol rodák z Košíc za 11 odohratých stretnutí. Adam Žlnka sa predstavil v 7 dueloch, v ktorých pozbieral 6 bodov za 4 góly a 2 prihrávky.