FOTO: Facebook / HC SLOVAN Bratislava fans

Meno Clint Windsor nepatrí v hokejovom svete medzi tie zvučnejšie. Vysoký, takmer dvojmetrový, gólman je však dobre známy nejednému fanúšikovi slovenského hokeja. A to aj napriek tomu, že jeho kariéra sa pod Tatrami odvíjala len chvíľku. V ročníku 2021/2022 nastupoval za majstrovský Slovan Bratislava.

Do klubu prišiel začiatkom Novembra 2021, kedy vytvoril tandem s Lotyšom Kristersom Gudlevskisom. Napokon odohral v základnej časti 23 stretnutí a ďalších šesť pridal v play-off, ktoré sa skončilo oslavami titulu. Jednotkou sa síce stal iný Kanaďan Anthony Peters, no ani Windsor v bráne nesklamal. Vyraďovaciu fázu zakončil s 92,4 percentnou úspešnosťou zákrokov.

Pohár Vladimíra Dzurillu je asi najväčším úspechom v kariére dvadsaťdeväťročného, už bývalého, brankára. Dosiahol však aj iný významný míľnik. Tentokrát v drese Orlanda Solar Bears. S 23 výhrami v jednej sezóne obsadil historickú priečku v klube. Žiaden iný gólman hrajúci za Orlando nemá viac. Prvenstvo mu patrí aj v počte víťazstiev za polárnych medveďov celkovo. Tu ich číslo dosahuje hodnotu 42.

„Mám za sebou neuveriteľnú jazdu. Som vďačný, že som mohol hrať 25 rokov šport, ktorý milujem. Priniesol mi množstvo úžasných zážitkov. Veľa úspechov aj pádov, ale nezmenil by som jediné. Ďakujem všetkým spoluhráčom, trénerom a fanúšikom, ktorí ma na tejto ceste sprevádzali. Hokeju vďačím za celoživotné priateľstvá. Teším sa na ďalšie výzvy, ktoré ma čakajú,“ uviedol na svojom instagramovom profile Windsor.