FOTO: Facebook / Canadian Hockey League

„Jeho rýchlosť, schopnosti a dôležité góly v momente, keď sú najviac potrebné, ale aj detail pre presnosť hry, ktorý má v rukách, či len vo všeobecnosti vytváranie šancí na góly,“ týmito atribútmi pripomína Connor Bedard riaditeľovi centrálneho skautingu NHL Danovi Marrovi legendárneho útočníka Patricka Kanea.

Každému určite utkvel v pamäti. Hlavne počas tohtoročných Majstrovstiev sveta juniorov. Niet divu. 23 bodov na jednom turnaji sa nevidí veľmi často.

„Bedard je prospekt číslo jeden. Medzi ním a ostatnými je to široká priepasť.“ Tieto slová renomovaného odborníka Boba McKenzieho sa potvrdzujú každým dňom čoraz viac. Dokazuje to aj najvyšší počet návštev na profile Connora Bedarda za posledný týždeň na portáli Elite Prospects.

Druhá priečka desaťmenného rebríčka NHL Draftu 2023, by mala podľa slov Boba McKenzieho jednoznačne patriť Adamovi Fantillimu. Ľavák univerzitného Michiganu Wolverines si na „juniorkách“ udržal bilanciu dvoch gólov a troch asistencií. Tretí stupienok obsadil zase Leo Carlsson, švédsky center s úžasnými korčuliarskymi schopnosťami.

Až predposledné, deviate, miesto v rebríčku patrí nášmu Daliborovi Dvorskému. Hráč švédskej ligy je fyzicky silný a schopný rozvíjať svoje útočné inštinkty. Podľa niektorých skautov sa môže priblížiť dokonca k prvej päťke.