FOTO: Buffalo News

Útočník Tage Thompson, ktorý pôsobí v klube Buffalo Sabres zažíva neuveriteľný vzostup svojich výkonov. Od začiatku sezóny je v obdivuhodnej forme, pričom sa mu darí najmä bodovo. Predstaví sa aj na podujatí NHL All-Star Game, ktoré sa koná 4. februára od 21:00 nášho času.

Značným impulzom bol pre neho presun z postu krídla na stredného útočníka. Pravidelne už nastupuje ako center prvej formácie. Za 47 odohratých zápasov zaznamenal 66 kanadských bodov, z toho 33 za góly a 33 za asistencie. S touto bilanciou je najproduktívnejším hráčom Sabres.

Minulý rok s ním Buffalo uzavrelo novú zmluvu. Thompson podpísal sedemročný kontrakt s ročným platom vyše 7 miliónov dolárov. Najprv boli fanúšikovia skeptickí, avšak teraz sa ukazuje, že Sabres urobili dobrý krok.

Tage Thompson už stihol aj vyrovnať zaujímavý rekord. V decembri minulého roka strelil v jednom zápase štyri góly za prvú tretinu zápasu. Štyri presné zásahy v úvodnom dejstve nastrieľali v histórii ligy pred ním iba Peter Bondra, Grant Mulvey a Joe Malone. Okrem toho pridal v tom dueli ešte ďalší gól a jednu asistenciu.

Onedlho by si mal prvýkrát zahrať zápas hviezd. V tíme Atlantickej divízie sa stretne s hráčmi, ako Pastrňák, Matthews, Marner či Larkin. Trénerom ich divízie bude coach Bostonu Bruins, Jim Montgomery.