FOTO: NHL.com

S prebiehajúcim All-Star víkendom v NHL začínajú naberať intenzitu aj diskusie generálnych manažérov o možných výmenách. Uzávierka prestupov nás v NHL čaká 3. marca. Pozrime sa teda na najväčšie mená, ktoré by pred ňou mohli zmeniť dres.

Timo Meier

Po výmene Bo Horvata do New Yorku Islanders sa stal najväčšou rybou na trhu Timo Meier. Švajčiarsky útočník mal síce slabší štart do sezóny, no výkonnosť zdvihol a je najlepším útočníkom San Jose.28 gólov a 20 asistencii v 51 zápasoch, čo by pri 82-zápasovej porcii malo znamenať slušných 45 gólov. San Jose je ale momentálne piatym najhorším tímom ligy. Je teda jasné, že budú pred trade deadline predávať svojich hráčov. Meier má 26 rokov, čiže na to, aby si ho Sharks nechali aj po prestavbe je už starý. Po sezóne bude chráneným voľným hráčom. Ktokoľvek ho teda získa vo výmene, bude mať plnú kontrolu nad ďalšou zmluvou. Jeho hodnota tak pravdepodobne už nikdy nebude vyššia. Medzi destináciami sa najviac spomína New Jersey. Tam pôsobí ďalší hviezdny Švajčiar, Nico Hischier. Devils by sa navyše radi posilnili pred prvým playoff po 5 rokoch. Rozhodne to však nebude zadarmo. Nie je teda vylúčené, že by sa opačným smerom sťahovali aj Slováci, či už Tomáš Tatar alebo aj Šimon Nemec.

Jakob Chychrun

Spomedzi obrancov sa na prestupovom trhu už dlhšie spomína meno Jakoba Chychruna. Jeho výkony v minulej sezóne neboli optimálne, hlavne kvôli zraneniam. V tejto sezóne je už ale fit a vrátil sa k svojim predošlým výkonom. Arizona je v ešte horšej pozícii ako San Jose a v lige je akýmsi verejným tajomstvom, že ani Chychrun nie je v Arizone práve šťastný. V najbližších týždňoch by mal teda klub opustiť, no možný je aj trade až v lete. Medzi najpravdepodobnejšími destináciami sa spomína hlavne Carolina, Buffalo či Florida.

Erik Karlsson

Nielen Tima Meiera sa bude San Jose snažiť pred trade deadline vymeniť. O čosi komplikovanejšie to ale má s hviezdnym obrancom, Erikom Karlssonom. Ten po sezónach plných zranení a zlých výkonov nabral nový dych a je na dobrej ceste prekonať aj 100 bodov v sezóne. San Jose je na spodných priečkach a opäť dáva zmysel aby 32-ročného obrancu vymenilo. Značný problém je však Karlssonova zmluva. Švéd je s ročným platom 11,5 miliónov dolárov stále 4. najlepšie plateným hokejistom sveta. Jeho zmluva navyše platí až do roku 2027, teda dokým bude mať 37 rokov. Je navyše otázne, koľko ešte Karlssonovi výkonnosť aj zdravie vydrží. Pri prípadnej výmene by teda nepochybne muselo prísť aj ponechanie časti platu zo strany San Jose. Najväčšími kandidátmi na jeho zisk by mali byť Seattle, či Edmonton.

Patrick Kane

Ďalším z veľkých no starnúcich mien na trhu je trojnásobný víťaz Stanley Cupu, Patrick Kane. Blackhawks sú po rokoch slávy momentálne najhorším mužstvom v lige, čo sa pochopiteľne nepáči dvom klubovým legendám, Patrickovi Kaneovi a Jonathanovi Toewsovi. Kapitán Toews stratil svoju dlhoročnú výkonnosť kvôli zraneniam a teda ho bude ťažké vymeniť. Kane má však stále povesť útočníka zo skvelými schopnosťami, ktorý je schopný rozhodovať zápasy. Síce zažíva momentálne slabšiu sezónu, no určite bude na trhu žiadaným. Jeho výhodou je, že o svojom osude rozhoduje úplne sám. Má totiž „full no move clause“, podľa ktorej musí najprv s hocijakou výmenou najprv súhlasiť. Najväčším kandidátom na Kaneov zisk je dlhodobo New York Rangers, no spomína sa aj Pittsburgh, či Carolina.