FOTO: HC Košice/Facebook

Štvrtková predohrávka 35. kola Tipos extraligy medzi Trenčínom a Spišskou Novou Vsou spoznala víťaza až po samostatných nájazdoch. Na dubnickom ľade mala v nich viac šťastia mala Dukla, o ktorej triumfe rozhodol Denis Hudec. V samostatných nájazdoch vyvrcholilo aj stretnutie pod Zoborom, kam pricestoval Poprad. Tentokrát sa z výhry radoval hosťujúci celok. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Tomáš Záborský.

FOTO: HKM Zvolen/Facebook

Aj do tretice sme v 35. kole boli svedkami samostatných nájazdov. Bolo to v zápase medzi Prešovom a Novými Zámkami. Úspešnejšie v lotérii samostatných nájazdov boli zásluhou Austina Farleya hosťujúce novozámocké býky. Duel pod Pustým hradom, v ktorom si to medzi sebou rozdal Zvolen s Liptovským Mikulášom, priniesol rozuzlenie v predĺžení. O rozhodujúci okamih zápasu sa postaral Joel Messner.

Šláger kola sa uskutočnil v Steel Arené. V derby medzi Košicami a Slovanom videli diváci iba jeden gól, ktorý strelil Slovanista Liam Pecararo. Barani zaknihovali už piate víťazstvo za sebou. Tentokrát si poradili s Michalovcami na ich ľade 1:3.

ZOSTAVA KOLA: Coreau (čisté konto) – Green (0+3), Messner (1+0) – D. Hudec (2+0), Troock (2+0), Záborský (1+1)