FOTO: IIHF Galleries

Slovenská seniorská reprezentácia odohrala posledný duel skupinovej fázy na tohtoročných Majstrovstvách sveta. Švédsku podľahli zverenci Craiga Ramsayho 1:6 a obsadili štvrtú priečku ostravskej skupiny B. Vo štvrťfinále sa tak predstavia proti víťazovi pražskej skupiny, favorizovanej Kanade.

Prečítajte si ako zápas proti švédskemu výberu zhodnotili slovenskí hokejisti pre TV JOJ.

Šimon Nemec (obranca SR): Boli na inom leveli, bohužiaľ, musíme sa s tým zmieriť, ale sme dosť rozumní na to, aby sme na tú prehru zabudli a neriešili ju. Ideme hrať proti Kanade, netreba riešiť, čo nám kedy urobili, len podať svoj najlepší výkon a verím, že sa to podarí.

Libor Hudáček (útočník SR): Na zápas s Kanadou sa teším, takže oddýchneme, vyspíme sa a zregenerujeme, zajtra sa presunieme do Prahy, pozrieme video a pripravíme sa na nich. Každý vie, že dnešný výkon nebol ideálny a vedeli sme proti komu hráme, vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas proti najlepšiemu mužstvu na turnaji. Zahodíme to za hlavu, zajtra vyjde slnko znova a musíme byť už od rána pozitívne naladení. Ak si nebudeme veriť, nemôžeme ten zápas vyhrať. S Tomášom Tatarom určite prehovoríme pred mužstvom a verím, že budeme mať hlavy hore a urobíme všetko pre to, aby sme uspeli.

Tomáš Tatar (útočník SR): Dnes nám ušla najmä druhá tretina, prestali sme rešpektovať systém a každý si robil niečo svoje a takto sa to nedá, hlavne proti takýmto súperom, musíme byť disciplinovaní a dodržiavať systém, aby sme mohli uspieť. Povieme si k tomu niečo a musíme uznať aj ich kvalitu, ale myslím si, že ak hráme ako máme, tak sa dá naozaj poraziť hocikto. Počas zápasu sme stratili dvoch centrov, Hrivík už nemohol ani nastúpiť a následne vypadol aj Pospíšil, takže sa dosť miešalo zostavou a bolo to cítiť. Dúfam, že sa vrátia a na Kanadu pôjdeme v plnej sile. Som rád, že cestujeme do Prahy a verím, že nás slovenský fanúšik príde podporiť.