FOTO: IIHF Galleries

Slovenskí hokejisti uzavreli skupinové boje na Majstrovstvách sveta zápasom so Švédskom. V ňom neuspeli vysoko 1:6 a už sa sústredia na kľúčové štvrťfinálové stretnutie proti Kanade. Výkon proti Severanom zhodnotil pre redakciu Hokejka.sk náš expert Jakub Ručkay.

„Cieľ je splnený – postupujeme, no nebola to ľahká cesta. V prvej časti sme podali dobrý výkon. No od druhej sme upustili, hokej sa hrá na súperovu bránu a mal som pocit, že strašne veľa korčuľujeme opačným smerom.

Tento zápas je ťažké hodnotiť, nebolo v ňom vidieť nasadenie, túžbu vyhrať, bojovnosť. Podmienky máme všetci rovnaké, musíme sa prestať vyhovárať. Niektorí jednotlivci musia porozmýšľať, či si vybrali správny šport, lebo hokej je kolektívna hra, a keď si myslíte, že ste viac ako váš spoluhráč, nemáte v mužstve absolútne čo robiť.

Toto je tá ťažká otázka, keď sa verejnosť pýta prečo nie je ten a ten v mužstve, pretože tréneri majú za úlohu vybrať aj charakterovo správne typy. Sebavedomie je jedna vec, pokora druhá. Mike Tyson raz vyhlásil: ‚Ak nemáte pokoru život ju na vás pošle‘.

Chlapom prajem v súboji s Kanadou, aby nastúpili sebavedomo a hlavne tak, že reprezentujú Slovensko. Sú tam výborné individuality, ktoré môžu sceliť mužstvo tak, aby podali výkon na aký majú a aký si zaslúži vidieť slovenský divák. Držím palce.

Autor je bývalým slovenským hokejovým útočníkom a v súčasnosti trénerom Považskej Bystrice pôsobiacej v Slovenskej hokejovej lige.