FOTO: Tomáš Feigl

Vladimír Mihálik je štatisticky najvyšším a najťažším hráčom našej Tipos Extraligy. 202-centimetrový a 110-kilový kapitán zemplínskeho kádra sa narodil v 1987, v Prešove.

Jeho kariéra sa začala, keď ako šestnásť ročný nastúpil do hokejového tímu svojho rodného mesta. Môžeme povedať, že si Mihálik zahral na medzinárodnej úrovni a dosiahol aj sen možno každého hráča. Prvá internacionálna zastávka tohto obrancu bola Kanada. Vo WHL (Western Hockey League) si zahral za Red Deer Rebels z Alberty. Konto Mihálika sa skladalo z dvanástich kanadských bodov (3 góly a 9 asistencií). No ešte v tom istom roku bol z tridsiateho celkového miesta vybraný Tampou Bay Lightning v NHL Entry Draft.

O tri roky neskôr, teda v sezóne 2007/2008 sa presunul do American Hockey League, za tím Norfolk Admirals. Dva roky vo floridskej Tampe mu doniesli celkovo 3 body, za 3 asistencie.

Ako roky ubiehali, tak sa v 2011. roku vrátil naspäť na Slovensko, presnejšie do družstva Lev Poprad, ktorý hral v KHL. Neskôr sa ocitol vo Švédsku ako vypožičaný hráč. Jeho ďalšie kroky viedli do HC Slovan Bratislava, kde ostal až do konca sezóny 2015/2016. Ešte pred Michalovcami pôsobil v Banskej Bystrici. Posledný rok sa hráč za bystrický hokej dostal na ,,áčko“ družstva.

Mihálikov debutový rok na Zemplíne mu zasa priniesol kapitánske ,,céčko“ a taktiež sedemnásť celkových bodov.