FOTO: NHL.com

Podobne ako každý rok, aj tento vyvrcholí sezóna hokejovej NCAA turnajom štyroch tímov (tzv. Frozen Four). Rozhodne sa tak, ktoré univerzitné mužstvo je spomedzi všetkých vôbec najlepšie.

Štvorica najlepších tímov vzišla z 16-členného playoff hraného na jeden víťazný zápas. V ňom sa predstavili tie najlepšie univerzitné tímy z USA. Nepredstavil sa v ňom však žiaden Slovák. Najbližšie k tomu bol Šimon Latkóczy, ktorého univerzite ušlo playoff o jednu výhru.

V záverečnom miniturnaji sa proti sebe predstavia tie najlepšie univerzitné programy pre mladých hokejistov. Prvým je University of Minnesota, v ktorej pôsobia napríklad Logan Cooley, Matthew Knies, či Brock Faber. Minnesota vstupuje do miniturnaja ako najvyššie nasadený tím, keďže vyhrala základnú časť celej NCAA.

Proti Minneoste sa predstaví v semifinále Boston University. V nej pôsobí napríklad najproduktívnejší obranca súťaže, Lane Hutson, či skvelý gólman Drew Commesso, na ktorého má práva Chicago Blackhawks. Boston University vstupuje do záverečného miniturnaja ako štvrtý nasadený tím a teda sú akýmsi outsiderom.

V druhom semifinále sa predstaví jeden z historicky najlepších hokejových univerzitných programov v USA – University of Michigan, ktorý má v tíme najproduktívnejšieho hráča ligy – Adama Fantilliho, či Lukea Hughesa, ktorý bol draftovaný New Jersey. Michigan ide do semifinále ako tretí najvyššie nasadený tím, no pre niektorých je čiernym koňom finálového miniturnaja.

Proti Michiganu sa predstaví Quinnipac University. Tomuto celku chýbajú veľké mená, ktoré boli na drafte NHL. Celkovo sú v mužstve iba traja hráči draftovaní do NHL, no o to lepší je ich tímový výkon. V sezóne sa pravidelne striedali s Minnesotou na čele ligy. Ich ofenzívnym lídrom je nedraftovaný Collin Graf a aj skvelý brankár Yaniv Perets.

Miniturnaj štartuje už 6. apríla v Amalie Aréne, ktorá je domovom pre Tampu Bay Lightning. Finále je na programe v sobotu 8. apríla.