FOTO: hlinkagretzkycup.cz

Naša reprezentácia do 18 rokov dnes odohrá posledný zápas na tohtoročnom Hlinka Gretzky Cupe. V boji o konečné siedme miesto vyzvú zverenci Martina Dendisa rovesníkov z Nemecka. Špecifický zápas to bude pre oba tímy, pretože ani jeden v základnej skupine nezvíťazil. Lepšie na tom boli ale naši chlapci, ktorí mali oproti Nemcom lepšie skóre.

Nemecko

Tím okolo hlavného trénera Tobiasa Abstreitera, ako už bolo povedané, nezvíťazil ani v jednom zápase. Na štadióne v Břeclavi postupne nestačili na Švédsko, ktorému podľahli vysoko 1:11. Takisto nestačili ani na domácu reprezentáciu, ktorej podľahli 2:6. Na záver nestačili ani na mladíkov z USA výsledkom 1:6. Až polovicu nemeckých gólov strelil 17-ročný útočník Simon Seidl. Ten navyše pridal aj jednu asistenciu.

Slovensko

Naša reprezentácia bola v poslednom zápase v B skupine proti Fínsku veľmi blízko minimálne jedného bodu. Slovensko napokon nezískalo ani jeden, keď tri sekundy pred koncom tretej tretiny rozosmutnel Zimný štadión Pavla Demitru Suoniemi. Okrem mladíkov z „krajiny tisícich jazier“ sa naša reprezentácia stretla v Trenčíne aj so Švajčiarmi a Kanaďanmi. S helvétmi sme prehrali 3:6 a s javorovými listami sme totálne vybuchli a podľahli sme im zahanbujúco 4:14. Našim najproduktívnejším hráčom sa po základnej časti stal Tomáš Pobežal, ktorý si pripísal 4 kanadské body.

Program dnešného dňa:

Zápas o 7. miesto: Slovensko – Nemecko (Trenčín/15:30)

Zápas o 5. miesto: Švédsko – Švajčiarsko 15:30 (Břeclav/15:30)

Semifinále: Česko – Fínsko (Břeclav/19:00),

Kanada – USA (Trenčín/19:00)