FOTO: hlinkagretzkycup.cz

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala aj vo svojom záverečnom skupinovom vystúpení na tohtoročnom Hlinka Gretzky Cupe. Zverenci trénera Martina Dendisa podľahli favorizovanému Fínsku tesne 1:2.

Mladí Slováci viedli v úvode druhej tretiny po zásahu Alexandra Zálešáka, no Suomi dokázali už o dve minúty neskôr vyrovnať. Tesný súboj, v ktorom oba celky vychádzali najmä zo zabezpečenej obrany, pokračoval až do posledných sekúnd. Na nešťastie pre slovenských mladíkov, len tri sekundy pred záverečnou sirénou rozhodol o osude duelu Tuomas Suoniemi. Skupinovú fázu tak tím okolo kapitána Tomáša Pobežala zakončil bez zisku jediného bodu s hrozivým skóre 7:20.

Hlasy po zápase

Martin Dendis, tréner Slovenska: Takáto prehra sa nehodnotí jednoducho. Dôležité je pre nás, že diváci výkon ocenili. Zápas sme odohrali pre nich. Ukázali sme si, že je jedno kto hrá proti nám, keď hráme to, čo chceme. Súhlasím, že sme sa výrazne zlepšili v defenzíve. Hrali sme obetavo. Mali sme dlhé hokejky, brankár nás podržal. Navyše sme neustupovali a boli sme aktívny až do konca. Potom to už je len o jednom odraze, tentokrát bol na strane Fínov. Šampióni sa vždy vrátia späť. Je jednoduché hrať, keď sa darí, ale ak prehráte s Kanadou o desať gólov a na druhý deň sa dokážete vrátiť s tým, že idete vyhrať, tak to je to, čo definuje silu mužstva.

Alexander Zálešák, útočník Slovenska, strelec gólu: Nastúpili sme ako iný súper. Na mítingu sme si povedali, čo musíme zlepšiť. Vylepšili sme agresivitu, forček i disciplínu. V závere to bolo náročné. Fíni nás na dlhší čas zatlačili. Hrali sme tam pasívne, lebo nám tam už dochádzali sily. Žiaľ, jeden teč nás stál zápas. Sebavedomie nám určite po dnešku stúplo. Aj to, že nám diváci na záver zatlieskali, dokazuje, že sme na ľade nechali srdce.

Napriek poslednému miestu v skupine sa Slovensko predstaví ešte raz. V piatok, štvrtého augusta, si to v súboji o siedme miesto rozdá s Nemeckom. Mladí Nemci zakončili skupinu A s nula bodmi, keď v troch zápasoch postupne podľahli Švédsku (1:11), Česku (2:6) a USA (1:8). Duel je naplánovaný na 15:30.