FOTO: Twitter / Marian Michalovský

20-ročný gólman Šimon Latkóczy prežíva momentálne skvelé obdobie vo svojej kariére. Počas posledných dvoch sezón pôsobil 183 cm vysoký brankár v USHL league, kde nastupoval za dva tímy Madison Capitols a Chicago Steel. V oboch kluboch mal takmer 90%-nú úspešnosť zákrokov. Vekovo stále mladý brankár aktuálne pôsobiaci v NCAA, kde oblieka dres mužstva Omaha Mavericks, patrí medzi veľkých lídrov svojho tímu. Odchytal 9 stretnutí, v ktorých má zatiaľ bilanciu vyše 92% v úspešnosti zákrokov. Dokonca v minulých zápasoch inkasoval najviac 2 góly, čo sú skvelé štatistky.

https://twitter.com/i/status/1617068817028468736

Vyslúži si Latkóczy pozvánku do seniorskej reprezentácie?

Doteraz nastúpil iba na mládežníckych šampionátoch, na ktorých ale vždy patril medzi opory našej reprezentácie. Na juniorských majstrovstvách sveta sa predstavil iba dvakrát. Na prvom mal úspešnosť viac ako 92% a na minuloročnom, odloženom, šampionáte tesne pod 90%. Určite najviac sa Latkóczy ukázal hneď pri prvom zápase na šampionáte v roku 2021, keď v zápase proti Švajčiarsku vygumoval súperovho útočníka skvelým zákrokom.

Po zápasoch Nemeckého pohára sa tréner brankárov seniorskej reprezentácie Ján Lašák vyjadril, že jeho plánom do budúcna bude pozývanie práve mladých brankárov.