FOTO: NHL.com

Prestížna udalosť NHL Draft Combine, na ktorej sa skúšajú tí najzaujímavejší mladíci pre vstupný draft NHL sa uskutoční aj tento rok. Nebude chýbať ani slovenská účasť.

NHL Combine pravidelne pozývajú približne 100 najzaujímavejších mladíkov pre vstupný draft NHL. Minulý rok na ňom boli štyria Slováci a neoficiálne aj Adam Sýkora. Tento rok bolo pozvaných sedem Slovákov.

Najzaujímavejším bude nepochybne Dalibor Dvorský, ktorý by mal byť po vydarenom MS do 18 rokov byť vybraný v top 10. V prvom kole by mal byť draftovaný aj Samuel Honzek, ktorý mal vydarenú sezónu vo WHL. Z útočníkov boli pozvaní aj Alex Čiernik, Martin Mišiak a Juraj Pekarčík, ktorý taktiež patril k lídrom na vydarenom MS do 18 rokov. Pri ňom však nie je jasné, či ide na celý combine alebo iba na pozvanie od niektorých klubov ako Adam Sýkora pred rokom.

Skupinu pozvaných Slovákov uzatvára obranca Maxim Štrbák a brankár Adam Gajan, ktorý je síce o rok starší než jeho rovesníci. No fantastickými výkonmi na MSJ si vybojoval veľmi sľubnú pozíciu.

NHL Combine sa uskutoční 4.-10. júna 2023 v Buffale. Vstupný draft bude na programe 28.-29. júna v Nashville.