Zdroj: NHL.com

Craig Ramsay si vybral celkovo troch brankárov. Tento káder tvorí Stanislav Škorvánek z michalovskej Dukly, Dominik Riečický s extraligovým titulom a Samuel Hlavaj zo Slovanu Bratislava. Zabojujú o najlepšie miesta v rebríčku úspešných brankárov?

43-ročný Košičan, Rastislav Staňa, sa v roku 2013 zúčastnil fínsko-švédskych majstrovstiev sveta v hokeji. Slovensko v helsinskej skupine základnej časti skončilo na štvrtom mieste, získalo 10 bodov (3 výhry, 3 prehry a 1 remíza). Do bránky sa postavil celkovo šesťkrát, úspešný bol na 90,5%. Jeho náhradníkom sa stal Jaroslav Janus. Historický NHL debut zažil v roku 1998. Staňu draftoval Washington Capitals z celkového 193. miesta. Objavil sa v šiestich zápasoch NHL s 89%-nou úspešnosťou.

Naším top brankárom sa stal Ján Laco. 76. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa taktiež uskutočnili vo fínsko-švédskych arénach. Slováci si z tohto turnaja odniesli strieborné medaily. Laco úspešne zblokoval 90,5% striel na bránu a drží si prvenstvo najúspešnejšieho slovenského brankára na MS.

Medzi ďalšími úspešnými brankármi je Július Hudáček, Patrik Rybár či bronzový olympionik Adam Húska.