FOTO: tsn.ca

Draftová lotéria pravidelne určuje poradie výberov pred nadchádzajúcim vstupným draftom do NHL. Tento rok sa lotéria konala v Nashville, v rovnakom meste sa uskutoční aj samotný draft.

Pred lotériou mali najväčšiu šancu na výber z prvého miesta Anaheim a Columbus. Napokon má však právo prvého výberu Chicago. Blackhawks mali pred lotériou tretiu najvyššiu šancu na prvé miesto. Len druhýkrát v histórii klubu si budú voliť hráča z prvého miesta. Pre Chicago pôjde aj o najvyšší draftový výber od roku 2019, keď si z 3. miesta uchmatli útočníka Kirbyho Dacha.

Dlhoročným adeptom na draftovú jednotku je útočník Connor Bedard, ktorý je už dlhodobo považovaný za generačný talent. V tejto sezóne zaznamenal v 57 zápasoch základnej časti neuveriteľných 143 bodov (71+72) a ďalších 20 (10+10) pridal v 7 dueloch vyraďovacej časti. 

Druhý a tretí výber pripadli už spomínaným tímom Ducks a Blue Jackets. Zo štvrtého miesta bude vyberať San Jose, z piateho Montreal. Prvú šestku výberov uzatvára Arizona Coyotes.

Tohtoročný draft do NHL sa uskutoční 28. a 29. júna v Nashville.