FOTO: IIHF Galleries

Slovensko odohralo štvrťfinálový duel na MS U20 v Göteborgu proti Fínsku. Duel sa niesol v taktickom duchu a o víťazovi nebolo jasné do konca zápasu. V predĺžení sa dokázal presadiť fínsky útočník Jere Lassila. Fínsko tak postupuje do semifinále šampionátu a Slovensko po tejto prehre končí na turnaji.

Gól do šatne

Prvá tretina prvého štvrťfinálového duelu bola viac-menej vyrovnaná a priniesla šance na obidvoch stranách. Slovenských hokejistov v mnohých momentoch opäť podržal brankár Adam Gajan. Fíni najmä napádali a Slovákom sa ťažšie prechádzalo do útočného pásma. Streliť prvý gól stretnutia sa podarilo Adamovi Sýkorovi dve desatiny sekundy pred koncom úvodnej časti hry. Situáciu si rozhodcovia potvrdili aj na videu.

Rýchle vyrovnanie

Na začiatku druhej tretiny sa fínskym hokejistom podarilo vyrovnať priebežný stav na 1:1. Stalo sa tak po nedôraznej rozohrávke, keď sa Tommi Mannisto ocitol úplne sám v medzikruží. Celkovo bola prostredná dvadsaťminútovka viac hraná takticky, Slovensko vyslalo len 5 striel na bránku súpera, pričom v prvej to bolo 13. Fíni zas mierili na Gajana v prvej časti 15 striel a v druhej iba 4.

Dramatická tretia časť hry

Tretia tretina priniesla najprv inkasovaný gól na 1:2, vzápätí na to sa však Slovákom podarilo zrovnať stav zásluhou Dalibora Dvorského. Najprv sme sa nakopli našou presilovou hrou, a následne Juraj Pekarčík našiel pred bránkou spomínaného Dvorského. Po strelenom góle sme sa museli brániť fínskej početnej výhode, úspešne sme ju však zvládli.

V čase 58:26 sa Fíni znova dostali do vedenia po opätovne nesprávne vyriešenej rozohrávke. Slováci tak vyskúšali hru v šestici bez brankára. V nej vyrovnal útočník Filip Mešár 43 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

Fínsky hrdina

Už po 24 sekundách predĺženia dokázal skórovať Jere Lassila. Fínsky útočník tak rozhodol o postupe Fínska do semifinále na MS U20 v Göteborgu a pokazil slovenskú nádej na medaily.