FOTO: IIHF Galleries

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov podľahľa v druhom zápase na majstrovstvách sveta svojej vekovej kategórie rovesníkom zo Švédska 5:3. Slováci si tak, napriek bojovnému duchu a vynikajúcemu návratu do stretnutia, po prekvapivej výhre nad Českom nepripísali ďalší triumf proti jednému z favoritov. Naopak, Švédi si po vysokej výhre 8:0 nad Kanadou poradili aj s výberom Tibora Tartaľa a na turnaji majú po dvoch stretnutiach plný počet bodov.

Tri Korunky položili základ výhry už v prvom dejstve, ktoré vyhrali 3:1. Dva góly strelili počas početných výhod. Za mladých Slovákov sa presadil Pekarčík.

Druhá tretina gól nepriniesla, Slováci sa však postupne viac a viac dostávali do tempa a vzadu ich podržal výborný brankár Urban.

Tretia perióda ponúkla pekný hokej zo strany na stranu s veľkými šancami na oboch koncoch klziska. Švédi nám svojou nedisciplinovanosťou dali niekoľko príležitostí na úpravu skóre. Po peknej akcií sa nám napokon podarilo znížiť gólom Masnicu.

Vo vylučovaní na švédskej strane sa pokračovalo aj naďalej. Tentokrát dostal dvojminútový trest brankár v žltom drese za zdržiavanie hry.
V presilovke síce vytúžený gól nepadol, no krátko po vyrovnaní síl na ľadovej ploche udrel Roman Kukumberg svojím vyrovnávajúcim zásahom na 3:3.

Žiaľ, radosť mladíkov spod Tatier netrvala dlho. Tri minúty pred koncom tretej tretiny skóroval Wahlberg. 4:3. Slováci v závere už vyrovnať nedokázali. Práve naopak, inkasovali pri hre bez brankára a celkovo podľahli Švédsku 5:3.

Slováci si užijú deň voľna, po ktorom ich čaká ďalší superfavorit – Kanada. Proti javorovým listom nastúpime v nedeľu o 13:00.