FOTO: Facebook / Hockey Slovakia

Slovenská hokejová reprezentácia podľahla v príprave pred majstrovstami sveta Česku 2:3 po samostatných nájazdoch

V bránke Slovenska dostal šancu hrdina tohtoročného play-off Tipos Extraligy Stanislav Škorvánek, ktorý Michalovce výbornými zákrokmi priviedol až do semifinále, kde dlho vzdoroval silným Košiciam. Výborné výkony si preniesol aj do národného tímu, keď mužstvo viackrát podržal. Na výhru to však napokon nestačilo.

Domáci hokejisti otvorili skóre už v druhej minúte, keď prekonal slovenského brankára Horák. Práve pri vylúčení strelca úvodného gólu z dvanástej minúty sa podarilo Slovákom vyrovnať zásluhou Baláža. Po prvej tretine sa teda do šatní odchádzalo za vyrovnaného stavu 1:1.

Aj druhé dejstvo prinieslo pomerne rýchly gól Česka. Tentokrát predchádzal presnému zásahu domácich vylúčený hráč v tmavom drese. Počas trvania trestu Sukeľa potešil ostravské tribúny Lenc. Slováci však opäť dokázali vyrovnať. Takáč nahral do úniku Martinovi Faško-Rudášovi, ktorý dobre mierenou strelou prekonal Hrubca. 2:2.
Hru si krátko na to vzali pod taktovku opäť Česi. Napomohlo im k tomu aj podrazenie a následné vylúčenie Čacha. Škorvánek však svojich spoluhráčov podržal a zmenu skóre nepripustil ako počas oslabenia, tak aj počas neskoršieho tlaku domácich. Tesne pred sirénou sa ešte udelilo po jednom dvojminútovom treste na každej strane. Za hrubosť si na lavicu hanby zasadli Sukeľ a Tomášek.

V záverečnej dvadsaťminútovke boli veľké šance na oboch stranách, no viac z hry mali domáci. Slovensku neraz pomohol aj so šťastím vynikajúci Škorvánek. Tretina sa dohrala v relatívnom kľude. A tesný duel bol poslaný do predĺženia za stavu 2:2.

V ňom sme sa museli brániť, no oslabenie sme úspešne prečkali. V závere sa mohol z úniku presadiť najprv Smejkal, Škorvánka neprekonal. Následne mohla udrieť aj slovenská dvojica. Tamáši v prečíslení nahrával Ivanovi, tomu sa zakončiť nepodarilo. Hrubca neprekonal ani osemnásť sekúnd pred koncom nadstavenia Lantoši, trafil však len betón českého gólmana.

Zápas tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich mali viac šťastia zverenci trénera Jalonena.

Slováci doposiaľ odohrali v príprave na majstrovstvá sveta 2023 kvarteto stretnutí. Pred týždňom si v dva razy poradili so Švajčiarskom 2:0 a 3:2 po predĺžení.

Vo štvrtok dvadsiateho apríla potom podľahli Česku vysoko 1:5 a dnes nestačili na rovnakého súpera (2:3sn).

Najbližšie ich preverí Nemecko, proti ktorému nastúpia 28. 4. v Žiline.